K události došlo v pátek 31. prosince kolem třetí hodiny odpolední. „Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Audi tehdy na policejní hlídku zareagoval tak, že sešlápl plyn a začal jí ujíždět. S vozidlem jel muž ve směru od Jihlavy a směřoval po silnici I/38 k Havlíčkovu Brodu. Před Havlíčkovým Brodem na něj však čekaly další policejní hlídky. Když je muž s ujíždějícím vozidlem spatřil, otočil se zpět do protisměru, kde se střetl s policejním vozidlem, které jelo za ním,“ popsala dramatické okamžiky krajská policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Město letos oslavy  nového roku s ohňostrojem nezařizovalo, přesto Jihlavané o nevšední podívanou nepřišli. Vzali iniciativu do svých rukou.
Nebe nad Jihlavou ozdobily ohňostroje, podívejte se

Řidič ujíždějícího vozidla byl s podezřením na lehké zranění převezen zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Policisté při nehodě neutrpěli zranění, která by si vyžádala okamžitý zásah zdravotnické záchranné služby.

U všech účastníků nehody provedla policie zkoušky na přítomnost návykových látek. „U policistů byly dechové zkoušky negativní. U řidiče ujíždějícího vozidla byl pozitivní test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který vykázal přítomnost amfetaminu. Zjišťování dalších okolností případu je předmětem policejního šetření,“ doplnila mluvčí.