„Pachatel rozbil jedno z oken nákladního automobilu Iveco a z kabiny vozidla odcizil tablet Samsung a finanční hotovost,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Kromě toho způsobil škodu za zhruba jedenáct tisíc korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a poškození cizí věci. „Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají,“ ujistila Miláčková. Zloději nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

V souvislosti s tímto případem policisté apelují na občany, aby ve vozidlech nenechávali viditelně odložené peněženky, mobilní telefony, notebooky, tablety, kabelky, tašky a jiné cenné věci. „K vloupání do vozidla může pachatele zlákat i jakákoli jiná viditelně odložená věc. Pokud pachatel vidí ve vozidle věc, kterou se rozhodne odcizit, nebude se určitě snažit vloupat se do automobilu šetrně,“ upozornila Miláčková.

„Škoda, kterou poškozením vozidla způsobí, mnohdy mnohonásobně překročí cenu odcizené věci. Pachatel ukradenou věc rychle prodá nebo vyhodí, takže už ji s největší pravděpodobností nikdy neuvidíte. Dále je nutné myslet také na to, že při krádeži mobilního telefonu, notebooku či tabletu se může pachatel dostat k vašim soukromým komunikacím a materiálům, osobním informacím i všem dalším uloženým datům,“ dodala policejní mluvčí.