„Neznámý pachatel v době od 24.října do 25.října nezjištěným předmětem vypáčil vstupní dřevěné dveře do předsíně kostela Svaté Kateřiny v katastru obce Stříbrné Hory. V předsíni se mu pak podařilo demontovat spodní panty mříže na dveřích, které vedly do kostela. Mříž pachatel poté ohnul a vnikl dovnitř kostela. Uvnitř odcizil čtyři plechové svícny a plechový kalich na hostie. Majiteli způsobil krádeží a poškozením vnitřního vybavení celkovou škodu ve výši 24 600 korun," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

„Jedna návštěvnice hřbitova si všimla, že  dveře do kostela jsou otevřené, mříž poškozená, kolem kostela se povalují klacky. Když jsme zjistili, co se přihodilo, zavolali jsme hned policii. Něco takového se u nás nestalo celá léta," konstatovala starostka Marie Kolariková.

Podle jejích slov v kostele nebylo prakticky nic cenného. Zloděj nadělal víc škody, než kolik mu krádež vynese. Obec musela nechat mříž i kostelní dveře na svoje  náklady opravit.

Lup možná skončil ve sběrně surovin

„Předpokládám, že ty předměty z kostela skončily někde ve sběrně.  Podle mého názoru na tom všem má podíl i sanace svahu, která u nás zrovna probíhá.  Různí lidé objíždějí Stříbrné Hory, kudy se dá. Možná si někdo všiml, že kostel je na samotě a nemá zabezpečení," posteskla si starostka.