„Nedaleko velkoskladu zastavil osobní automobil a z něho vystoupil muž. Pomocí šroubováku se vloupal do zaparkované dodávky, odcizil peněženku s více než šedesát tisíci korun v hotovosti, doklady a platební kartou. Poté opět nasedl do svého auta a odjel," popsala policejní mluvčí Monika Pátková s tím, že svědci, kteří muže viděli, případ oznámili spolu s popisem zloděje a jeho auta policistům.

„Po pachateli ihned začaly pátrat všechny dostupné policejní hlídky. Již po čtvrt hodině vozidlo odpovídající popisu zastavili policisté na obchvatu Havlíčkova Brodu," doplnila mluvčí s tím, že v autě cestovali tři muži. Všichni putovali na policejní služebnu.

„Jeden z cestujících se poté přiznal. Jedná se o šestačtyřicetiletého muže z Ostravy. Peněženku cestou z auta vyhodil a ponechal si pouze peníze, které u něj policisté zajistili. Kriminalistům vydal i šroubovák, kterým se do dodávky vloupal. Peněženku se zbylým obsahem policisté našli na místě, které jim pachatel popsal," doplnila Pátková s tím, že kriminalisté muži sdělili podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny mu hrozí až pětileté vězení.