Za to, že zneužil cizí platební kartu nejméně k devíti různým platbám, byl tento týden odsouzen na jeden rok do věznice s dozorem. Rozsudek zatím není pravomocný. Moravec, který už je ve výkonu trestu, ještě zvažuje odvolání ke Krajskému soudu v Brně. Státní zástupce Ivo Novák se odvolání vzdal. S rozhodnutím soudu o vině i trestu Novák souhlasí.

Moravcovi ale reálně hrozí, že ve vězení pobude mnohem déle. Soudy mu totiž mohou proměnit dřívější čtyřměsíční podmíněný trest a dalších pár měsíců navíc mu aktuálně hrozí za to, že platil falešnou bankovkou. Tento případ stále vyšetřují kriminalisté.

Teprve dvacetiletý Moravec je příležitostný jihlavský zlodějíček a narkoman. Se soudy už má bohaté zkušenosti. Souzen byl především za krádeže. Do vězení šel ale poprvé za to, že psychicky nemocnou dívku přinutil spolykat léky. Podle něj to bylo z nešťastné lásky.

U Jihlavského soudu se tehdy dušoval, že se napraví a stane se z něj počestný člověk. Soud se nad ním tehdy slitoval a dal mu podmínku. Sliby mu ale dlouho nevydržely. Šest dní poté, co byl za účast na sebevraždě nepravomocně odsouzen k podmínce, dostala se mu do ruky cizí platební karta. S ní několikrát zaplatil za zboží v různých obchodech v celkové výší přes tři tisíce korun. Kartu měl dostat od jistého nezletilého mladíka, který jim měl najít v Jihlavě. Když si Moravec koupil, co potřeboval, kartu zase nezletilci vrátil. Přítrž všemu pak učinila všímavá prodavačka a následně policisté.

S podmínkou za účast na sebevraždě nesouhlasil žalobce Ivo Novák, který se odvolal a i vzhledem k chování Moravce pro něj požadoval nepodmíněný trest. Krajský soud v Brně jeho odvolání vyhověl a letos v březnu poslal Moravce definitivně na dva a půl roku do vězení.
Muž se s dívkou z dětského domova seznámil v psychiatrické nemocnici. Oba už měli dříve psychické problémy a pokusili se o sebevraždu. Dívka opakovaně.

Před pokusem o otravu léky v nemocnici dívka utekla s Moravcem na jižní Moravu za jeho kamarádem. Jenže se životem na útěku nebyla spokojená, a vrátila se do Jihlavy. Matka ji pak odvezla zpátky do dětského domova, kde vyhrožovala skokem z okna, proto skončila na psychiatrii.

Moravec jejich odloučení těžce nesl. Trval na tom, aby s ním dívka odešla. Když zjistil, že proti němu stojí nejen její vzdor, ale také úřady, přinutil dívku spolykat několik tablet léku Paralen. Dívka skončila v nemocnici, ale její život ohrožen nebyl.