„V úterý v noci přišel na policejní oddělení v Jindřichově Hradci muž, který od rána pohřešoval svého syna. Otec měl obavu, že by si syn mohl chtít ublížit," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Telefon syna, který byl podle otce ve špatném psychickém stavu, byl od rána nedostupný. „Jedním z vytipovaných míst bylo také okolí Starého Ranska, kde má rodina rekreační chalupu. Ještě v noci proto do Starého Ranska vyrazila hlídka, která zde našla za hasičskou zbrojnicí zaparkované auto. Na místo též vyrazil psovod se psem, pátrání ale nebylo úspěšné," dodala Čírtková.

Na osmou hodinu ranní byla na místo svolána rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojilo čtyřiatřicet policistů včetně čtyř policejních psovodů a také dvě desítky hasičů. Povolání vrtulníku nebylo možné kvůli počasí.

„Kolem půl druhé našel muže psovod v místech zvaných Řezníkův les. Muž byl bez viditelných zranění, ale byl silně podchlazený. Muže si proto převzala posádka záchranné služby," uzavřela policejní mluvčí Dana Čírtková.

(sc)