"Před nedělním přechodem studené fronty bude do Česka na konci aktuálního týdne proudit teplý vzduch - těšit se tak konečně můžeme na tropické teploty," uvedla pro server ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová. 

Tropickou třicítku by mohly teploty atakovat již v pátek odpoledne, o víkendu pak vystoupají ještě výše. Sobota a neděle totiž nabídnou odpolední teploty mezi 26 až 32 stupni Celsia, přičemž nejtepleji bude na jižní Moravě.

Právě na jižní Moravě se očekávají i relativně teplé noci. Není přitom vyloučeno, že dokonce padne tropická noční teplota, což znamená, že teplota ani v noci neklesne pod dvacet stupňů Celsia.

Ojediněle se ale objeví i bouřky či přeháňky. Pršet by mělo zejména v noci na sobotu, na východě pak i v sobotu dopoledne. 

Po víkendu se ochladí 

Ačkoli se nejedná o teplotní rekordy tohoto období, víkendové počasí bude lákat k vodě. Potěší proto, že voda v přírodních nádržích má aktuálně vůbec nejvyšší teplotu z celého roku a její kvalita je většinou vhodná ke koupání. 

Po tropickém víkendu pak v Česku nastane prudké ochlazení. Od úterý by teploty měly vystoupat maximálně na 22 až 23 stupňů. Poslední víkend prázdnin by podle meteorologů měl být vyloženě chladný.