VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

dnes 10:57

Petiční výbor sněmovny slibuje lesníkům podporu v boji s kůrovcem

Havlíčkobrodsko – Zhruba 400 milionů korun navíc by mělo putovat ze státní kasy na pomoc soukromým vlastníkům lesů, na likvidaci kůrovcové kalamity a obnovu lesních porostů. Změnit by se měla i legislativa.

dnes 07:54

Vysočinu zaplnila zařízení podobné školkám

Vysočina – V posledních letech přibyly na Vysočině různé dětské skupiny a dětské kluby, které jsou alternativou ke klasické mateřské škole. Letos vyrostlo v kraji minimálně osm takovýchto zařízení.

dnes 06:42

Na zdravou výživu o svátcích sázejí hlavně mladí

Havlíčkův Brod – Místo vanilkových rohlíčků sladkosti bez lepku a bílého cukru. Místo kapra třeba mořské produkty. Stále víc lidí na Havlíčkobrodsku nechce tloustnout a sází i o vánocích na zdravou výživu.

včera 12:15

Nejlepší webové stránky má knihovna v Bohuslavicích

Havlíčkův Brod – Malá názvem, ale velká významem. V pořadí již 17. ročník malé knihovnické slavnosti se konal ve středu 21. listopadu v Havlíčkově Brodě.

včera 06:04

Česko zpívá koledy: Už osm míst odeslalo přihlášku

Havlíčkobrodsko – Ve středu 12. prosince úderem osmnácté hodiny na několika místech České republiky vypukne už osmý ročník oblíbené akce s názvem Česko zpívá koledy s Deníkem. Na Havlíčkobrodsku se k nám zatím přidalo osm obcí. Čas na odeslání přihlášek však stále ještě je.

včera 06:00

Škola trpí silným dopravním provozem, příliš mnoho rodičů vozí děti autem

Přibyslav – Zastavit na parkovišti u základní školy v Přibyslavi je ráno problém. Do školy vozí děti i rodiče, kteří bydlí od školy pár kroků a s autem by snad nejraději dovezli dítě do třídy. Parkoviště je ucpané, stěžují si řidiči, kteří sem jezdí z okolních vesnic. Cesta kolem školy Českou ulicí je ráno náročná i pro pěší.

20.11.2018

V Tasicích lidé zjistili, jak se vyrábí skleněné výrobky

Tasice – V sobotu 17. listopadu se do Tasic sjeli milovníci skleněných výrobků nejen z Vysočiny. Majitelé sklářské huti Jakub si opět připravili tradiční Předvánoční skláření, během kterého příchozí nahlédli pod ruce zkušeným sklářům a mohli si nějaký pěkný kousek ze skla odnést i domů.

18.11.2018

Muž při hledání kovů narazil na granát

Habry – V Dolním Mlýnu v katastru obce Habry nalezl hledač kovů granát. Na místo byl přivolaný pyrotechnik, který válečnou munici zneškodnil bez komplikací a škod na majetku.

18.11.2018

Malátný ztratil hlas, své fanoušky však nezklamal

Chotěboř – S velkým sebezapřením odzpíval koncert Michal Malátny z kapely Chinaski, která v rámci svého turné zavítala do Chotěboře. Těsně před vystoupením totiž téměř přišel o hlas.

17.11.2018

Na silnicích prvních tříd se změnilo značení souběžných jízdních pruhů

Vysočina – Kvůli zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy se mohou řidiči na Vysočině na silnicích prvních tříd v posledních týdnech setkat s novým značením v úsecích, kde je doprava organizována v takzvaném střídání jízdních pruhů v uspořádání 2+1.

16.11.2018

Bohoslužba, věnovaná nedonošeným dětem je připomínkou rozměrů života člověka

Havlíčkův Brod - Bohoslužba za děti do dlaně, jejich rodiny a zdravotníky se koná v sobotu 17. 11. 2018 ve 14.30 hodin v kapličce Ke cti Panny Marie v Antonínově Dole.

15.11.2018

OBRAZEM: Kromě čerta z kamene už mají Světelští i sochu anděla

Světlá nad Sázavou – Ve středu 14. listopadu ve Světlé nad Sázavou slavnostně odhalili sochu anděla. Je to tak už druhá socha, která krášlí tamní zámecký park.

15.11.2018

Prevenci proleženin zdravotní pojišťovny nehradí

Havlíčkův Brod – Dekubity neboli proleženiny se mohou na těle objevit během několika dnů či dokonce hodin. Trpí jimi nejen ležící senioři, ale i mladí vozíčkáři. Prevenci dekubitů ale zdravotní pojišťovny nehradí.

15.11.2018

Krabice od bot: letos frčí dárky na míru

Vysočina – Děti ze sociálně slabých rodin, osoby ve finanční nouzi, matky s dětmi v azylových domech, děti, které nežijí s vlastními rodiči, ale i osamělí senioři opět pod stromečkem najdou krabici plnou dárků.

14.11.2018

Na vyšetření hladiny cukru stáli pacienti již od rána frontu

Havlíčkův Brod – Den diabetu uspořádala ve středu 14. listopadu nemocniční lékárna v Havlíčkově Brodě, spolu s diabetologickou ambulancí. Akce se konala při příležitosti Světového dne diabetu. Každoročně na podzim tak mají stovky pacientů možnost nechat si před vchodem do nemocniční lékárny zkontrolovat svůj zdravotní stav. Pro některé je to, obrazně řečeno, okamžik hořké pravdy.

14.11.2018

V úterý vysadili strom. Ve středu je čeká slavnostní den

Havlíčkův Brod – Studenti a pedagogové Gymnázia Havlíčkův Brod společně se svými přáteli z gymnázia ve Spišské Nové Vsi na Slovensku a zástupci města Havlíčkův Brod včera v 10 hodin zasadili strom republiky. Lípa tak nyní krášlí prostranství před kostelem svaté Trojice v havlíčkobrodském městském parku Budoucnost.

14.11.2018

Dříve usnadňovaly cestu poutníkům, dnes soutěží v anketě Alej roku

Vysočina – Další ročník ankety Alej roku, díky níž mohou lidé dát hlas „té svojí“, je opět tu. Letos na celé Vysočině soutěží třináct stromořadí, přičemž nejvíce želízek v ohni má Pelhřimovsko, a to celkem sedm.

13.11.2018

Rodičkám od bolesti pomáhá v brodské nemocnici ultrazvuk

Havlíčkův Brod - Rodičkám po císařském řezu tlumí v brodské nemocnici bolest novou technikou anestezie takzvaným TAP blokem, která je šetrná i k novorozencům. Snižuje se tím i spotřeba léků.

13.11.2018

I mentálně postižení mohou pracovat, díky Hátě

Ledeč nad Sázavou – S Hátou do práce. To je projekt, který úspěšně pokračuje v Ledči nad Sázavou. „Díky němu se nám podařilo 21 nějak znevýhodněným osobám nastoupit na pracovní trh,“ informuje za společnost Háta z Ledče Štěpánka Vrbová.

13.11.2018

Téměř devadesátiletá babička přijela do Přibyslavi pro hasičské vyznamenání

Přibyslav - Nejvýznamnější spolkové tituly Zasloužilý hasič si koncem prvního listopadového týdne z Přibyslavi do svých domovů odvezlo padesát členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

13.11.2018

Zájemci v tasické sklárně nahlédnou pod ruce zkušeným sklářům

Tasice – Jedna z nejstarších skláren nejen na Vysočině, ale i v celé České republice, se v sobotu 17. listopadu opět otevře veřejnosti. Ve sklárně v Tasicích se totiž koná už třetí ročník Předvánočního skláření. Příchozí se mohou těšit nejen na ukázku sklářského řemesla, ale i jarmark, kde budou na výběr například české vánoční ozdoby.

11.11.2018

Dvakrát do roka ožívá Libice lidovými jarmarky

Libice nad Doubravou – Dvakrát do roka se do Libice nad Doubravou sjíždějí stovky lidí z celé Vysočiny, dokonce i okolních krajů. Konají se zde vyhlášené lidové jarmarky. Na jaře je to jarmark velikonoční v listopadu pak svatomartinský. Ten poslední se konal v sobotu 10. listopadu.

11.11.2018

Na Vysočině je zdravotních sester pořád málo

Havlíčkobrodsko – Minimálně čtyři zdravotní sestry hledá nemocnice v Havlíčkově Brodě. I v jiných nemocnicích je to podobné. Přesto, že zdravotní školy opouštějí každý rok stovky budoucích sestřiček, mnohé z nich do nemocnice nikdy nenastoupí.

10.11.2018

Lesy na vysočině čelí katastrofě nebývalých rozměrů

Přibyslav – Hektary lesa požírá kůrovec. Za několik málo let budou někde namísto lesů jen holiny nebo porosty suchých mrtvých stromů. To bude mít zásadní dopad na stav podzemních vod a sucho, které nás trápí už teď, přeroste v ekologickou katastrofu. Pocítí to i ekonomika státu.

9.11.2018

Nádražní hala v Přibyslavi projde rekonstrukcí

Přibyslav – Až do roku 2020. Tak dlouho bude trvat rekonstrukce staré výpravní budovy Českých drah v Přibyslavi, která začala před několika dny.

9.11.2018

V Klubu Oko se sešly firmy z Havlíčkova Brodu i okolí

Havlíčkův Brod – V úterý 6. listopadu se v havlíčkobrodském Klubu Oko konal Firemní den. Jedná se o prezentaci regionálních firem, které nabízejí pracovní příležitosti v regionu Kraje Vysočina.

9.11.2018

Park Budoucnost za bývalou školou se mění v malebné zákoutí

Hablíčkův Brod - Revitalizace parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě má dvě části. V první fázi začaly úpravy v lokalitě za bývalou ZŠ Rubešova. Bývalé dětské hřiště se tak mění v malebné zákoutí, vhodné pro odpočinek.

6.11.2018

Náročná rekonstrukce křižovatky skončila

Ledeč nad Sázavou – Náročná rekonstrukce křižovatky na Husově náměstí v Ledči nad Sázavou skončila. Křižovatku v centru města řidiči označovali za nepřehlednou a problematickou.

5.11.2018

OBRAZEM: O vedení Brodu je rozhodnuto. V čele zůstává Tecl

Havlíčkův Brod – O vedení havlíčkobrodské radnice je rozhodnuto. Starostou i nadále zůstává Jan Tecl (ODS), dohodli se na tom zastupitelé během pondělního ustanovujícího jednání zastupitelstvo. To proběhlo v naprostém klidu a bez komplikací.

5.11.2018

Ledečská strašidla se uložila k zimnímu spánku

Ledeč nad Sázavou – Je sobota krátce po druhé hodině odpolední a já stoupám k hradu v Ledči nad Sázavou, kde se od 14.30 koná jubilejní desátý ročník akce nazvané Uspávání strašidel. Cestou zaslechnu, jak maminka vypráví své zhruba čtyřleté dcerce o strašidlech, které nahoře uvidí. Řeč přijde mimo jiné i na čerty. „Zeptáme se jich, jestli jsi byla hodná,“ říká. Holčička na chvíli znejistí, ale pak si přeci jen dodá trochu kuráže a jde dál.

5.11.2018

V sobotu se koná šestá Národní potravinová sbírka

Vysočina – Markéta Š. sama vychovává osmiletého a osmnáctiměsíčního syna a má tak napjatý rozpočet, že jí po zaplacení nákladů nezbývá na pravidelný nákup potravin, jako jsou například vajíčka, maso, olej, pečivo na školní svačiny staršího syna nebo ovoce. Podobně je na tom i Denisa P, která jako samoživitelka na rodičovské dovolené vychovává dvouletého Jakuba.

2.11.2018

Ždírec a Střítež čekají v lednu dodatečné volby

Vysočina – Dodatečné volby do zastupitelstva vyhlásilo Ministerstvo vnitra pro dvě obce na Vysočině. Svoje vedení si bude 26. ledna 2019 vybírat obec Ždírec na Havlíčkobrodsku a Střítež na Žďársku.

2.11.2018

Sativa Keřkov slaví letos jubileum

Přibyslav - Slaví výročí společně s republikou. Celých 95 let existence si letos připomíná šlechtitelská stanice Sativa Keřkov u Přibyslavi. Ta se proslavila v rámci republiky například odrůdou Keřkovských rohlíčků, které si udržely na trhu velkou oblibu od druhé světové války až do dneška.

1.11.2018

Kde jsou na Havlíčkobrodsku hroby slavných

Havlíčkobrodsko – Celá řada známých osobností našla místo posledního odpočinku na hřbitovech na Havlíčkobrodsku. Slavný malíř Jan Zrzavý zemřel 12. října 1977 v Praze, ale pochován je na hřbitově v Krucemburku, ač zde trvale nikdy nežil, jezdil sem pouze na prázdniny k dědečkovi z otcovy strany. Ale Krucemburk si zamiloval, a proto bylo jeho přáním být pohřben právě zde.

1.11.2018

Libice chystá svatomartinský jarmark, podpoří tím školu

Libice nad Doubravou - Tradiční svatomartinský jarmark se koná 10. listopadu v Libici nad Doubravou v areálu Pilnova statku. Pořadatelem akce je Kulturní a školská komise v Libici nad Doubravou.

31.10.2018

Vítězka tetovací soutěže: Chtěla jsem něco originálního

Havlíčkův Brod – Druhou vítězkou soutěže Deníku o nejoriginálnější tetování se stala Iva Vosyková. Ta má například na předloktí vytetované tři balonky, které symbolizují její děti.

31.10.2018

Hasiči z Mírovky zvou na tradiční ples

Mírovka – Plesová sezóna je tady. Nadcházející víkendy proběhnou ve znamení plesů, bálů i zábav. Plesové veselí vypukne i v Mírovce u Havlíčkova Brodu. Na tradiční hasičský ples zve zdejší Sbor dobrovolných hasičů Mírovka.

31.10.2018

Vysočinou se prohnala vichřice

Vysočina - Téměř na den přesně se po roce se Vysočinou prohnala další vichřice. Hasiči se během noci z pondělí na úterý v podstatě nezastavili.

31.10.2018

Darovaná látka může pomoci ženám po odnětí prsu

Havlíčkův Brod - S originálním projektem takzvaných srdíčkových polštářů přišlo chirurgické oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě.

30.10.2018

Chotěboř oslavila 100. výročí vzniku republiky

Chotěboř - Velkolepě oslavila Chotěboř 100. výročí vzniku Československa. V sobotu 27. října se mohli lidé pobavit na prvorepublikovém plesu, o den později oslavy vyvrcholily odhalením pamětní desky na náměstí T.G.M.

30.10.2018

Jak poskytnout první pomoc dětem a kojencům

Havlíčkův Brod – První pomoc v kojeneckém a dětském věku. To bylo téma odborného semináře pro rodiče, prarodiče i zdravotní sestry z Oblastní charity.

30.10.2018

Kouzla s keramikou si v AZ Centru vyzkoušeli malí i velcí

Havlíčkův Brod – Asi dvě desítky dětí i dospělých si mohly v úterý 30. října zpříjemnit prázdninový den v AZ Centru v Havlíčkově Brodě kurzem keramiky. Při práci s hlínou se sešli jak úplní začátečníci, tak i zkušení výtvarníci.

30.10.2018

Rekonstrukce Smetanova náměstí spěje k závěru

Havlíčkův Brod – Těsně před dokončením je nyní rekonstrukce Smetanova náměstí v Havlíčkově Brodě. Nová podoba náměstí by stejně jako nedaleký park Budoucnost měla přispět ke zvýšení atraktivity města a lidem nabídnout místo pro relaxaci a odpočinek.

30.10.2018

Lesníci na Havlíčkobrodsku po větru sčítají škody

Havlíčkobrodsko – Škody napáchané vichřicí v noci z pondělí 29. října sčítají na Havlíčkobrodsku nejen hasiči a energetici, ale také lesníci.

30.10.2018

Kabelovku a internet v Přibyslavi strhal vítr

Přibyslav - Nefunguje internet ani kabelová televize zjistili hned ráno v úterý 30. října obyvatelé Přibyslavi. Během dopoledne přibyslavská radnice vydala oznámení o přerušení příjmu kabelové televize a internetu v lokalitě kolem sportovní haly. Způsobila ho noční vichřice. " Na odstranění závady se intenzivně pracuje," vzkázala radnice.

30.10.2018

Vichřice ve Vilémově shodila stěnu nového obecního domu

Vilémov – Velkou škodu napáchala vichřice v noci z pondělí 29. října ve Vilémově na Havlíčkobrodsku. K zemi se poroučela zeď nově postaveného obecního domu.

30.10.2018

Malíř Jan Zrzavý odpočívá na hřbitově v Krucemburku

Krucemburk - Náš významný malíř, grafik a ilustrátor 20. století Jan Zrzavý se narodil 5. listopadu 1890 ve Vadíně, dnešní části Okrouhlice, připomínáme si tedy 128 let od jeho narození.

30.10.2018

Vichřice prošla Vysočinou, bez proudu jsou tisíce domácností

Havlíčkobrodsko – Silný vítr se prohnal Vysočinou, plné ruce práce mají hasiči i energetici.

30.10.2018

Havlíčkobrodský pivovar má za sebou úspěšnou sezonu

Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodský pivovar Rebel má za sebou úspěšnou hlavní sezonu. Za posledních osm měsíců zvýšil export piv o šestnáct procent.

29.10.2018

Místo Velké hospody se ve Vilémově staví obecní dům

Vilémov – Výraznou změnou nyní prochází centrum městyse Vilémov na Havlíčkobrodsku. Na zbořeništi bývalé Velké hospody roste jako z vody nový obecní dům. Výdaje na tuto stavbu jsou ale tak vysoké, že se městys rozhodl vzít si půjčku ve výši 25 milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT