VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

dnes 17:56

Chotěbořské oslavy zpestří kapely, Machálková, Tanja, ale i fotbal

Chotěboř – Letošní Dny města Chotěboře se odehrají ve velkém stylu. V průběhu několika dnů se uskuteční koncerty, společenské akce, ocenění osobností města, ale například i fotbalové utkání se Slavií Praha. Hlavní program uvidí lidé 16. června na chotěbořském náměstí, kde proběhnou oslavy 140. výročí Sboru dobrovolných hasičů a 100. výročí fotbalového klubu v Chotěboři. Oslavy výročí podpořil Kraj Vysočina.

včera 08:24

Nejdražší pacient z Vysočiny stál zdravotní pojišťovnu přes 14 milionů

Vysočina – Přes 300 milionů korun. To je částka, kterou Všeobecná zdravotní pojišťovna(VZP) zaplatila v loňském roce za svých dvacet nejnákladnějších pacientů z celé ČR. Je mezi nimi i pacient z Kraje Vysočina.

18.5.2018

Křižovatka v Ledči prochází náročnou rekonstrukcí

Ledeč nad Sázavou – Po dlouhé době se dočká úpravy křižovatka v centru Ledče nad Sázavou, kterou řidiči označovali někdy za nepřehlednou a problematickou. Stavební práce už začaly.

18.5.2018

Stavba nové Krajské knihovny vyjde na 178 milionů korun

Havlíčkův Brod – Stavba nové Krajské knihovny v Havlíčkově Brodě, která svým návštěvníkům nabídne dvoupatrový čtenářský ráj s komfortními čítárnami, prostorem pro vzdělání i relaxaci a také dostatek parkovacích míst, se zase o trochu přiblížila k realizaci. Kraj Vysočina již vybral dodavatele stavby, kterým bude společnost ZLÍNSTAV a. s. Ta stavbu vysoutěžila za necelých 179 milionů korun.

17.5.2018

Jeníkov trápí spady pilin, pocházejí údajně z peletárny

Golčův Jeníkov – Padají nám na hlavu piliny, stěžují si obyvatelé Golčova Jeníkova v lokalitě U Mlýna za bývalým pivovarem. Původcem spadu je údajně výrobna dřevěných peletek Premium Pellets na ulici Chotěbořská.

16.5.2018

Ve Světlé nad Sázavou zasadili strom na památku Olgy Havlové

Světlá nad Sázavou - V pondělí 14. května byl u Základní školy v Lánecké ulici ve Světlé nad Sázavou zasazen strom dobré vůle na památku Olgy Havlové.

15.5.2018

Domov pro seniory nabídne místa klientům i zaměstnancům

Chotěboř - Zástupce společnosti SeneCura, která bude realizovat stavbu domova pro seniory v Chotěboři, se nedávno sešel se zástupci města. Starosta Tomáš Škaryd a místostarosta Zdeněk Janovský vyslechli nejčerstvější informace.

15.5.2018

Zastupitelé schválili nominace na letošní Ceny města

Chotěboř - Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání projednávalo nominace na letošní Ceny města Chotěboře.

14.5.2018

Mírovka si otevřela střelnici

Havlíčkobrodsko - Leštině se podařil husarský kousek. S Kostelcem prohrávala po prvním poločase 0:3, ale ve druhém se nadechla k obratu a nakonec zvítězila 4:3.

11.5.2018

Hlasem mohou lidé podpořit opravu kostela i varhan

Havlíčkův Brod – Hned dva projekty z regionu se nyní uchází o hlasy veřejnosti v soutěži sbírek na webu Máme vybráno. Projekt zaměřený na financování památek pořádá Institut pro památky a kulturu. Lidé tu mohou podpořit opravu kostela svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě a také záchranu varhan v kostele svatého Jakuba v Chotěboři.

11.5.2018

Víkend na Hubertce je ve znamení ryb a divadla

Okrouhlička – Víkend na Hubertce bude opravdu pestrý. V sobotu si zde mohou zasoutěžit všichni milovníci rybaření. V neděli pak soutěžní klání vystřídá program pro děti. Ty se mohou těšit na divadlo v přírodě.

11.5.2018

Ulice Ledečská v Brodě se chodcům uzavřela

Havlíčkův Brod - Z důvodu rekonstrukce plynovodu je ve dnech 8. května – 15. června 2018 omezen provoz na silnic II/150 ulice Ledečská pro řidiče i chodce.

11.5.2018

Na besedě o kanalizaci v Dobré zasáhla policie

Přibyslav – Nečekaný obrat vzala ve čtvrtek 10. května večer beseda s občany na téma stavba kanalizace v obci Dobrá a Keřkov, místní části města Přibyslav. V hostinci U Henzlů kde se jednání konalo, musela zasáhnout policie. Vyvedla ven jednoho z účastníků, konkrétně zastupitele města Přibyslav, který odmítl jednání opustit.

10.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme zámek ve Světlé

Havlíčkobrodsko - V pátek 11. května pokračuje v tištěném Havlíčkobrodském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

10.5.2018

Studie hledá cestu rychlého spojení mezi Prahou a Brnem

Havlíčkův Brod – Budoucnost vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Brnem by měla být zase o něco jasnější. Správa železniční dopravní cesty v současnosti zadala zpracování studie proveditelnosti trati, která by měla vést k zásadnímu zrychlení železniční dopravy mezi největšími městy České republiky. Předmětem studie jsou dvě varianty, a to severní koridor přes Havlíčkův Brod a jižní přes Benešov.

10.5.2018

Přibyslav chce pomoci Sokolům s opravou majetku, zaplatí odborný projekt

Přibyslav – Dotaci tělovýchovné jednotě Sokol ve výši 400 tisíc korun chce poskytnout město Přibyslav. Peníze jsou určeny na vypracování projektu, na jehož základě by Sokol mohl provést rekonstrukci svého sportovního zařízení. To je zastaralé a moderním potřebám sportovců nevyhovuje.

9.5.2018

Z bývalé školy bude azylový dům pro všechny, je to špatně varuje Charita

Havlíčkův Brod – Budovu bývalé obchodní akademie U Trojice plánuje město Havlíčkův Brod změnit v azylové zařízení pro rodiny s dětmi.

8.5.2018

Na koncertu se vybralo 122 tisíc pro nemocnou Natálku

Česká Bělá – Na benefičním koncertu, který pro čtyřletou Natálku ze Ždírce nad Doubravou v dubnu uspořádala kapela Vosa rock, se vybralo neuvěřitelných 122 tisíc korun. Symbolický šek rodina převzala 1. května.

8.5.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z Mateřské školy Úsobí

Havlíčkův Brod - Ve středu 9. května najdete v Havlíčkobrodském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu. 

7.5.2018

Gabriela Filippi do Brodu přiveze Léčivé divadlo

Havlíčkův Brod – Netradiční divadelní zážitek divákům v Havlíčkově Brodě přinese čtvrteční představení s názvem Anastasia v podání Léčivého divadla Gabriely Filippi. Hra podle stejnojmenného světového bestselleru Vladimíra Megre začíná v 19 hodin v havlíčkobrodském Městském divadle a kině Ostrov. Hostem druhé poloviny večera bude spisovatel a léčitel Miroslav Hrabica.

7.5.2018

Žluté kontejnery na textil jsou stále častěji přeplněné

Havlíčkobrodsko – Žluté kontejnery na obnošené šatstvo jsou plné. Oblečení a obuv se válí po zemi. Takový obrázek nabízejí v posledních dnech a týdnech stále častěji sběrné oranžové kontejnery Diakonie Broumov hned v několika městech na Havlíčkobrodsku.

5.5.2018

OBRAZEM: Jak jsme žili - Otakar Štáfl

Havlíčkův Brod /SERIÁL - JAK JSME ŽILI/ - V Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod a ve Štáflově chalupě právě probíhá výstava o jednom z nejvýznamnějších brodských rodáků Otakaru Štáflovi. Malíř, grafik a znalec Vysokých Tater Otakar Štáfl se narodil v tehdejším Německém Brodě 30. prosince roku 1884.

4.5.2018

Odborníci v Brodě radili, jak si správně mýt ruce

Havlíčkův Brod - Pod odborným vedením si návštěvníci nemocnice v Havlíčkově Brodě, pacienti i zdravotníci „na vlastní kůži“ mohli v pátek 4. května vyzkoušet správnou techniku mytí a dezinfekce rukou, která je nezbytná zejména v nemocničním prostředí, kde se snadno mohou šířit takzvané nozokomiální infekce.

4.5.2018

Soukromé muzeum starých časů ve Studenci zahájilo sezonu

Ždírec nad Doubravou – Od května 2018 je otevřeno pro veřejnost soukromé „muzeum starých časů“ v Horním Studenci u Ždírce nad Doubravou. Muzeum provozují manželé Jiráskovi.

4.5.2018

Průjezd Brodem se pro řidiče stává peklem

Havlíčkobrodsko - Oprava dálnice D1 mezi Humpolcem s exitem na Větrný Jeníkov a odklánění dopravy si vybírá svou daň.

4.5.2018

Jarní trhy řemesel tentokrát budou na náměstí

Havlíčkův Brod – V úterý 8. května centrum města obsadí oblíbený trh řemesel. Kvůli opravám parku Budoucnost se tentokrát přesune na Havlíčkovo náměstí.

4.5.2018

Řidiče na Světelsku potrápí plánované opravy

Světlá nad Sázavou – V dubnu odstartovala modernizace silnice II/150 v úseku mezi obcemi Leštinka a Pavlíkov na Světelsku. Napřímení trasy se neobejde bez úplné uzavírky, která potrvá až do konce října letošního roku. Pro řidiče to znamená zdržení v podobě objížďky, která je pro nákladní i osobní dopravu vedena přes Habry a Leštinu. Kraj navíc souběžně získal dotaci na opravu mostku u Žebrákova, která by měla začít již začátkem května.

3.5.2018

Hasičské stanice na Vysočině se otevřely veřejnosti

Vysočina - V souvislosti s oslavami svátku svatého Floriána se během na Vysočině zpřístupnily všechny hasičské stanice profesionálních jednotek.

3.5.2018

Kolem chotěbořského hřbitova vznikne osmnáct nových parkovacích míst

Chotěboř - Zeď kolem hřbitova bude jako nová. Město ji postupně zrekonstruuje. Upravovat se budou i prostory uvnitř hřbitova.

3.5.2018

Chotěboř získala 350 tisíc na nákup umělého povrchu na stadion

Chotěboř - Město získalo dotaci ve výši 350 tisíc korun z Nadace ČEZ na nákup a instalaci umělého povrchu na zimním stadionu. „Musím říct, že je to velký úspěch,“ komentoval starosta Tomáš Škaryd.

3.5.2018

Za tragickou nehodu může nezvládnuté předjíždění

Skuhrov - Havlíčkobrodští kriminalisté pokračují ve vyšetřování tragické nehody, která se stala ve středu u obce Skuhrov a zemřel při ní osmapadesátiletý řidič. Stalo se tak krátce po páte hodině ranní při srážce tří vozidel. Podle nejnovějších informací je na vině nezvládnuté předjíždění.

3.5.2018

Historickou kašnu v Chotěboři letos restaurovat nebudou

Chotěboř - Město Chotěboř plánovalo v tomto roce vyzvednout a opravit historickou kašnu na náměstí. Tato akce se však neuskuteční. Důvod je prozaický: do výběrového řízení na dodavatele stavby se nepřihlásila žádná firma.

3.5.2018

OBRAZEM: Brodská firma B:Tech dává mladým technikům zelenou

Havlíčkův Brod – Asi dvě desítky žáků základní školy Konečná v Havlíčkově Brodě nedávno navštívily areál firmy B:tech, aby se na vlastní oči přesvědčily, jaké možnosti kariérní i profesní nabízí studium technických oborů.

3.5.2018

Přibyslav řeší jak sladit stavbu kanalizace a novou silnici

Přibyslav – Hned dvě náročné stavební akce čekají letos město Přibyslav. Největší problém bude jak je sladit dohromady aby nedocházelo ke zmatkům, dopravním kolapsům a veřejný život se po dobu stavebních prací v Přibyslavi nezastavil.

2.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Obec Číhošť

Číhošť (v letech 1880-1900 Čihošť, od roku 1939 německy: Tschihoscht) je obec ležící na severozápadě okresu Havlíčkův Brod, 7 km severovýchodně od Ledče nad Sázavou. Patří mezi nejstarší obce na Ledečsku. První doložená zmínka o Číhošti je z roku 1347. Má 332 obyvatel a její katastrální výměra činí 1 628 ha. První doložená zmínka o Číhošti pochází z roku 1347.

2.5.2018

OBRAZEM: Na budově gymnázia v Brodě se činí fasádníci

Havlíčkův Brod – Výraznou proměnou prochází fasáda staré budovy gymnázia v Havlíčkově Brodě. Jedná se o akci náročnou finančně i časově. Proto byla rozvržena do tří let. Cena je zhruba 13 milionů korun.

2.5.2018

Ve Štokách se předvedou umělci s motorovou pilou

Štoky – Ve štockém rekreačním středisku pod Dubovou skálou se od pátku do neděle opět bude tvořit, až budou létat třísky. Koná se zde již třetí ročník největšího setkání řezbářů s motorovou pilou v České republice. A opět bude na co se dívat. 

1.5.2018

Poslední dubnová noc patřila čarodějnicím

Havlíčkobrodsko - Svatojakubská noc, Valpružina noc nebo Beltine, s takovými názvy je spojený poslední den v dubnu, kdy se celá krajina rozzáří čarodějnickými vatrami.

1.5.2018

Čarodějnická hranice v Dobré měla skoro tři metry

Dobrá - Až skoro tři metry na výšku měla čarodějnická hranice, kterou v Dobré, místní části Přibyslavi, postavili 30. dubna v Areálu Dobré Pohody místní hasiči.

1.5.2018

První máj v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod - Prvomájové oslavy v Havlíčkově Brodě se na Havlíčkově náměstí konaly jako tradičně v režii KSČM.

1.5.2018

Okrašlovací spolek slavil v Brodě svátek prací, uklidil park Budoucnost

Havlíčkův Brod - První máj, Svátek práce oslavil jako tradičně Okrašlovací spolek Budoucnost v Havlíčkově Brodě prací.

30.4.2018

V souboji nováčků byl šťastnější Rozsochatec

Uplynulý víkend přinesl pořádnou porci havlíčkobrodských derby. Na programu byly čtyři. A hned dvě dokázaly lépe zvládnout hostující celky. Pohled ukradl body v Herálci. Rozsochatec si zase odvezl tři body ze Starého Ranska. Úspěšnými domácími byla Lípa a Lučice.

30.4.2018

Do Ledče i Pelhřimova se studenti vraceli s osmým místem

Ledeč nad Sázavou, Pelhřimov – Osmá místa vezla domů na Vysočinu družstva, která v závěru minulého týdne reprezentovala kraj v celorepublikovém grandfinále Prezentiády v Brně.

30.4.2018

Víkend v Brodě byl ve znamení zahradničení. Proběhla zde výstava Zahrada

Havlíčkův Brod – Okolí havlíčkobrodského Kulturního domu Ostrov se od pátku do neděle proměnilo v obrovskou kvetoucí zahradu. Proběhl zde již 25. ročník výstavy Zahrada. Lidé tu mohli vybírat z nepřeberného množství sazenic, květin, bylinek, dřevin a semen nebo se seznámit s přírodními léčivými produkty a s užitečnými zahradními pomocníky.

28.4.2018

Havlíčkův Brod se proměnil v ráj zahrádkářů. Tradiční výstava je tady

Havlíčkův Brod - Prostory havlíčkobrodského kulturního domu Ostrov rozkvetly. Záplavu barev a vůní má na svědomí již 25. ročník výstavy pro zahrádkáře, chalupáře a domácí kutily s názvem Zahrada 2018, která potrvá až do neděle. Návštěvníky tu čeká sto třicet pět expozic od sto čtrnácti vystavovatelů, což je podle organizátorů maximální možný počet.

28.4.2018

Ohně rozzáří celou Vysočinu. Blíží se pálení čarodějnic

Havlíčkobrodsko – V pondělí 30. dubna se po celém regionu rozhoří čarodějnické vatry. Pálení čarodějnic proběhne ve všech koutech Havlíčkobrodska. Nebude chybět opékání špekáčků, soutěže o nejhezčí kostým, zábavné úkoly pro děti, koncerty nebo rytířské vystoupení.

27.4.2018

Ředitel Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě dal výpověď

Havlíčkův Brod – Výběrové řízení na nového ředitele Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě vyhlásil Kraj Vysočina. Současný ředitel Jiří Jedlička dal výpověď. Za jeho rozhodnutím stojí údajně napjaté vztahy na pracovišti.

27.4.2018

Cena za společenskou odpovědnost putovala do brodského B:TECHu

Havlíčkův Brod – Prestižní ocenění za společenskou odpovědnost, které každoročně udílí hejtman Kraje Vysočina, letos získala havlíčkobrodská firma B:TECH. Skvěle se umístila také jeníkovská firma Houfek a chotěbořské gymnázium.

26.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme Číhošť

Havlíčkobrodsko – V pátek 27. dubna pokračuje v tištěném Havlíčkobrodském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

26.4.2018

Škola v Libici nad Doubravou prochází rekonstrukcí

Libice nad Doubravou - Velkými změnami prochází budova základní školy v Libici nad Doubravou. Podle starosty Václava Venhauera budova rekonstrukci nutně potřebovala, interiér nevyhovoval, vytápění bylo zastaralé stejně jako dřevěné stropy. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT