„Dokud nás neinformují naši řidiči, že jim na zastávce hlídka překáží, nemůžeme s tím nic dělat,“ sdělil generální ředitel společnosti Connex Východní Čechy Jindřich Poláček. Vhodných ploch, kde by mohli policisté v klidu a nerušeně kontrolovat řidiče a jejich vozidla, pomalu ale jistě ubývá. „Ano, s těmito místy máme problémy,“ přiznává ředitel havlíčkobrodského dopravního inspektorátu Václav Pejcha.

S dopravně – bezpečnostními akcemi typu „Kryštof“ se v poslední době doslova roztrhl pytel. S jarním počasím jsou i více využívány ke svému účelu polní a lesní cesty. Policejní hlídka to pocítila i při nedávné dopravní akci, kdy byla obsluha radaru nedaleko Chotěboře nucena uvolnit místo z lesa vyjíždějícímu nákladnímu vozidlu. O kus dál, na výjezdu z lesní cesty, stálo auto se zeleným pruhem téměř v bahně.

Masarykova bez dohledu

Na nechvalně proslulém průtahu Havlíčkovým Brodem, Masarykově ulici, byli v minulosti silniční kontroly běžné. I tam ale hlídky přišly o vhodné místo. To se nacházelo u křižovatky s ulicí Zahradnického. „Na tomto místě jsme měřili rychlost a prováděli preventivní akce se základními školami. Úsek se ale rozšířil a někteří řidiči tady parkovali i s kamiony a bránili výhledu do křižovatky. Museli jsme situaci přehodnotit a odstavnou plochu jsme uzavřeli,“ popsal důvody Pejcha.

Některé vhodné lokality na Havlíčkobrodsku přece jen existují. Daly by se však spočítat na prstech jedné ruky. „S policií jsme vytipovali několik míst, které bylo možno přizpůsobit jejím potřebám,“ prozradil vedoucí provozu Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod Václav Dipold. „Ve dvou případech jde o naše skládky materiálu. Na jednom místě jsme rozšířili a zpevnili vjezd do areálu, v druhém případě došlo ke zpevnění průjezdu skladovací plochy, kam lze v případě potřeby odklonit dopravu,“ upřesnil Dipold.