„S nabídkou výstaviště jsem vcelku spokojená. Vybrala jsem si, co jsem potřebovala. Jenom je tady na můj vkus příliš mnoho obchodníků s textilem a různým jarmarečním zbožím. Jenže ti se dneska dokáží vloudit všude,“ povzdychla si Růžena Čapková z Havlíčkova Brodu.

Podobně hodnotili úroveň výstavy i manželé Málkovi z Chotěbořska: „Moc pěkné. Ale nevíme, jestli na zahrádkářské výstavě má co dělat nábytek do ložnice.“

„Já mám názor úplně opačný,“ nechala se slyšet hlavní pořadatelka Jana Koubková a dodala: “Letos poprvé máme na výstavě největší počet pěstitelů a zahradníků, naopak nejméně různých stánků s doplňkovým zbožím. Musím zdůraznit, že zájemce si pečlivě vybíráme, snažíme se aby nabídka byla pestrá, ale každého dovnitř nepustíme.“

Zdraví jednoznačně vedlo

Areál u KD Ostrov zaplnilo celkem 175 vystavovatelů. Například Věra Bergerová se účastní výstavy každý rok už celých pět let. Nabízí netradiční plastové nádobí.

„Kdybychom tady nebyli spokojeni, vystavovat nebudeme. Za tu dobu už máme svoje zákazníky,“ usmívala se Bergerová. Ale i zájem vystavovatelů podléhá módě. Loni patřilo prvenství prodejcům koření, letos jednoznačně vedly produkty zdravé výživy.

Největší nápor návštěvníků museli pořadatelé zvládnout v sobotu, kdy v areálu byla doslova hlava na hlavě, auta kolem Ostrova projížděla krokem.

„Naštěstí se nic nepřihodilo, nezaznamenali jsme žádnou nehodu, žádné problémy. Jen tak dál řidiči,“ vzkázali motoristům muži zákona z operačního střediska Policie ČR v Jihlavě.