Podle starosty Přibyslavi návštěvníci aquapark v budoucnu určitě ocení

Stavba už před zahájením vyvolala u některých obyvatel města nespokojenost. „Naše rozhodnutí bylo správné,“ zdůraznil starosta Jan Štefáček. Přibyslav získala na stavbu státní dotaci, místo vybrali zastupitelé. Přibyslav bude široko daleko jediné město, kromě Havlíčkova Brodu, které bude mít letní koupaliště.

„Zásadně nesouhlasím,“ nechal se slyšet ředitel základní školy Ota Benc, který se zasadil loni dokonce o sepsání petice proti umístění koupaliště v centru na školní zahradě. Podepsalo ji několik stovek obyvatel Přibyslavi. „Kde petice nakonec skončila?“, zajímal se jeden z přihlížejících diváků, Tomáš Pochtiol z Dobré u Přibyslavi.

„Petice měla spíš podtext politický a zdržela plánovanou stavbu koupaliště o dva měsíce. Do koše jsme ji však rozhodně nehodili. Zastupitelé o ní jednali, ale rozdílem jednoho hlasu zvítězil návrh stavět na školní zahradě,“ vysvětlil starosta.

Škola dostala náhradou zahradu novou, ale ta se moc nelíbí. Alespoň podle Michala Málka. „Zahrada je moc malá,“ stěžuje si školák. „Nová školní zahrada má sice jen třetinu rozlohy té původní, ale ani starou zahradu nevyužívala škola celou. Na velké části pozemku rostly staré stromy, pro záhony byla nevhodná,“ oponoval starosta.

Stavbu musí dokončit letos

Na pozemku staré zahrady se v těchto dnech čile staví. Většina stavebních prací by měla být hotova ještě letos. Město totiž za těchto podmínek získalo na stavbu státní dotaci 15 milionů korun. Tu by v případě zpoždění muselo vracet. Podle starosty Štefáčka je naopak poloha koupaliště v centru výhodná, což návštěvníci teprve v budoucnu ocení. Koupaliště bude provozovat město i za cenu, že ho bude zčásti dotovat.