Rodiče dětí, které do školky v ulici 28. října chodí, se na internetu dožadují informací, co s jejich dětmi bude dál. Starosta Stanislav Vrba všem odpovídá, že zatím nebylo nic rozhodnuto. Obavy rodičů jsou prý předčasné.

Rodiče navíc nelibě komentují to, že některé z jejich dotazů se na webu vůbec nezobrazily a byly smazány. „Proč byl smazán můj dotaz, kde popisuji průběh zápisu v ředitelně, kde mi bylo řečeno, že mé dítě asi nepřijmou,“ ptá se maminka Jaroslava Čížková. „V souladu s pravidly sekce Dotazy jsou anonymní či lživé a pomlouvačné výlevy odstraňovány,“ vysvětlil na jiném místě webu starosta.

Rozhodnou zastupitelé

O školce by se mělo jednat na přelomu června a července při veřejném zasedání zastupitelstva. „Čeho se bude jednání týkat, když pan starosta neustále tvrdí, že se nebude školka zavírat? Nedovedu si představit, že bychom měli přijít o tak báječnou školku a učitelky,“ ptá se například na internetu maminka Markéta Kolářová.

Podle starosty se bude jednání zastupitelů zabývat přijetím dotace ve výši tři čtvrtě milionu korun od státu na rekonstrukci zahrad v mateřinkách. Zastupitelé se seznámí se stavem jednotlivých objektů MŠ, provozními náklady a náklady na údržbu a odstranění závad, aby se mohli rozhodnout, do kterých školek peníze nalijí. Předmětem budou i aktuální čísla ze zápisu do školek.

Při srovnávání jednotlivých školek však dopadá ta v ulici 28. října nejhůře. „Roční provozní náklady dosahují půl milionu. Kotelna na koks, elektroinstalace, sociálky, rozvody topení a vody, to všechno volá po rekonstrukci. Náklady se právě vyčíslují,“ vysvětluje starosta. Zastupitelé tak podle něj budou stát před otázkou, zda do školky ještě investovat nebo najít jiné řešení. Na vyřešení úkolu je podle starosty rok.

Související článek si můžete přečíst ZDE.