Důvodem jsou nesplněné závazky, které má pořadatelská společnost Tango vůči městu.

Už od března se spekuluje o tom, jestli se kvůli dluhům, které zbyly společnosti Tango z loňského ročníku, letošní vůbec uskuteční. Od organizátorů však přišla jasná odpověď. „Hanball Help na sto procent bude. Záleží jen na usnesení města, zda nám poskytne potřebné zázemí. V opačném případě uskutečníme turnaj jinde,“ řekl včera Deníku ředitel společnosti Tango Pavel Klempíř.

Město Havlíčkův Brod každoročně investuje do turnaje zhruba sto tisíc korun. Letos ale radní tuto dotaci podmiňují úhradou peněz, které Tango dluží brodským školám. „Jsme ochotni akci podpořit, když společnost Tango prokáže, že je schopna závazky finančně pokrýt,“ potvrdila starostka Havlíčkova Brodu Jana Fischerová.

Komunikace vázne

Zástupci pořádající společnosti nyní čekají na oficiální stanovisko města. „Město nám zatím nebylo schopné dát jasně najevo, jestli nám poskytnou náměstí a technickou podporu,“ prozradil Pavel Klempíř z Tanga. Zásadní rozhodnutí by mohlo přinést už pondělní zasedání městské rady.

„Každý se občas dostane do problémů. Tango ale musí projevit snahu. Na zasedání záležitost projednáme a k celé věci se vyjádříme,“ prozradila starostka Fischerová. Srpen bez vyhlášené sportovně-společenské akce si zatím starostka nedovede představit.

„Přejeme si, aby se turnaj uskutečnil i letos. Je to zaběhnutá akce a všichni se na ni těší. Nechci předvídat, co by pro město znamenalo, kdyby se Handball Help neuskutečnil,“ dodala první dáma města.