A právě na chybějící chodník a s ním spojené nebezpečné přecházení přes frekventovanou silnici směrem k nedaleké restauraci poukázal na své nedávné promo akci havlíčkobrodský Deník.

„Chodíme s partou do hospody U Panských. Bývá tam živá muzika, vždy tam chvíli posedíme. Jinak se tam ale nedostanu, jenom přes silnici. Je to sice riskantní, ale není jiná možnost. Chodník město slibuje už několik let,“ postěžovala si Jarmila z Havlíčkova Brodu.

Přímo na Havlíčkově náměstí a před desítkami přihlížejících občanů ale radní v čele se starostkou Janou Fischerovou přislíbili, že několikaletý brodský evergreen se už příští rok opakovat nebude.

„I letos máme vyhrazenou částku, která by měla pokrýt náklady na stavbu,“ řekl místostarosta Libor Honzárek. Rozjezdu však bránily poslední dvě dohody se soukromými vlastníky přilehlých pozemků. Už i ty jsou však na papíře.

Pěší určitě potěší také to, že nejenom chodník, ale i osvětlení chodcům nechybí. To bylo v uplynulých letech zbudováno u staré brodské silnice. Nyní radnice už řešila pouze věcná břemena vlastníků pozemků, na níž stožáry osvětlení stojí.