Více než 110 dětí si mohlo v rámci dopravní soutěže vyzkoušet čtyři disciplíny. „Děti jsou z této akce velice nadšené, i mně se tato soutěž zamlouvá. Organizátory bych chtěla pochválit, jak to všechno perfektně zvládly,“ uvedla ředitelka malotřídky z Dobrnic Zlatuše Špitálníková.

Hřiště se skládá z několika desítek nejdůležitějších dopravních značek, železničního přejezdu a kruhového objezdu. Tím se organizátorům povedlo přiblížit situace, se kterými se děti v běžném dopravním provozu setkají.

„Mládež, která začíná jezdit v běžném silničním provozu tady dostává základní znalosti, takže to přináší jedině dobrou věc pro děti i pro další účastníky provozu. Je to pro ně příprava jako pro cyklisty, tak i pro budoucí řidiče motorových vozidel,“ uvedl jeden z pomáhajících policistů.

„Na hřišti ještě přibude světelná křižovatka a oplocení areálu,“ prozradil vedoucí odboru dopravy Světlé Otakar Švec. Celá soutěž vyvrcholila v odpoledních hodinách vyhlášením výsledků, kdy prvním místem v první kategorii se mohla pochlubit ZŠ Nuselská z Havlíčkova Brodu a v druhé kategorii zvítězila ZŠ Štoky.

„Z nového hřiště se nemusí těšit jenom děti z příslušných škol, ale i široká veřejnost,“ dodal Švec.

Související článek najdete ZDE.