Na nohou jsou nejen místní obyvatelé, ale i složky záchranných sborů. Celou akci bude monitorovat policie.

„Na místě budeme mít štáb, který bude kontrolovat průběh technoparty,“ informoval ředitel policie v Pelhřimově Jan Pešek. Policisté mají připraveno několik variant postupu.

„Zatím je předčasné mluvit o tom, kolik policistů bude na místě. To záleží na počtu účastníků technoparty,“ doplnil Jan Pešek.

Na louku za vesnicí v případě nutnosti dorazí také hasiči. „O technoparty víme a přikládáme jí patřičnou vážnost. Na místě ale nebudeme. To pouze v případě nutnosti,“ nevyloučil možnost výjezdu ředitel hasičského záchranného sboru v Pelhřimově Jiří Hörner.

Místo, kde se má akce konat, měli včera na loukách za vesnicí organizátoři označit. Nic takového se ovšem nedělo. „Na loukách se zatím nic neděje,“ pokrčil rameny starosta Dobré Vody Zdeněk Smrčka.

O ničem neví ani majitel pozemku, který si nepřeje být jmenován. „O to se nestarám, já tu akci nepořádám,“ řekl do telefonu muž, který pořadatelům akce louku pronajal.

Vyvstává otázka, zda se bude vůbec nějaká technoparty konat. Je totiž zvykem, že pořadatelé podobných akcí uvedou několik míst konání tak, aby zmátli policii.

„Nevím, jak to dopadne. Už týden se mi nikdo neozval,“ zvažoval možnosti majitel pozemku. Starosta Dobré Vody má však jasno. „Včera jsem obdržel doporučený dopis od pořadatele. Stálo v něm, že se akce konat bude,“ utvrzoval Zdeněk Smrčka.

Související články:

Technaři míří na party do Dobré Vody

Lidé divoké tanečníky za humny v pátek nechtějí

Chceme se jen bavit, vzkazují technaři