„V kritickém úseku Masarykovy ulice zúžíme jízdní pruhy. To přinutí řidiče přibrzdit,“ popsal úpravu frekventované silnice místostarosta Libor Honzárek. Kromě toho radnice vystaví ostrůvky přesně v místech, kde minulý rok v dubnu došlo ke smutné nehodě. Při ní přišel o život teprve třináctiletý školák.

„Jsme moc rádi, že radnice dostála svému slovu. Dobře si uvědomujeme, že to stojí peníze, ale děti, které chodí do Wolkrovky, budou určitě mít pocit většího bezpečí,“ myslí si jedna z autorek petice za bezpečnější Masarykovu ulici, studentka Střední zdravotnické školy Barbora Soukupová. Je však přesvědčená, že víc by pomohli hlídkující policisté.

„Všichni dobře víme, že řidiči tam jezdí jako blázni. Určitě by šlápli na brzdu, kdyby viděli poblíž silnice stát policejní vůz,“ domnívá se.

Opatření ještě o prázdninách

V každém případě je však město přesvědčené, že zmíněná bezpečnostní opatření stihne zrealizovat už na přelomu června a července. To se zamlouvá i Soukupové. „Bylo by dobré, kdyby se ostrůvky stihly vystavět ještě před začátkem nového školního roku,“ dodává budoucí zdravotní sestra.

V úseku, kde denně projede kolem dvaceti tisíc aut, by radnice časem chtěla nainstalovat také kamery.

„Ty budou zaznamenávat aktuální rychlost auta i to, zda řidič neprojel na červenou. Záběry se okamžitě vyhodnotí a neukázněný řidič pokutě neujde,“ tvrdí Honzárek.

Související články:

Projet na červenou Masarykovou ulicí se prodraží

Barbora Soukupová: Na radnici půjdeme znovu