„Myslím, že letos už budeme mít investice do stavby podia zaplacené. Pak už nám může areál začít v mezích možností vydělávat,“ pochvaluje si starosta Miroslav Štědrý. Jak zdůrazňuje, malé obce, jako je Modlíkov, se nemohou spoléhat jenom na rozpočet a na státní dotace, které jsou rok od roku hubenější.

Musí se pokusit v rámci možností podnikat samy. Třeba i v tak na první pohled neobvyklé oblasti - na poli kulturním.

Zhruba před třemi lety přišli místní mládežníci a vedení obce s nápadem stavět koncertní podium a pořádat kulturní vystoupení.

„Někdo to možná přijal s rozpaky, že malá obec s necelými dvěma stovkami obyvatel chce podnikat v šoubyznysu, což se někdy moc nedaří ani městům,“ usmívá se starosta Štědrý. Dneska se takzvané Modlíkovské kulturní léto už dostává do povědomí příznivců společenského života v širokém okolí.

Areál otevřel Katapult

Celá stavba stála téměř milion. Podílela se na ni vlastně celá obec.

Například vlastníci lesů věnovali na stavbu podia dřevo zdarma. Areál slavnostně otevřel loňský koncert skupiny Katapult. „Především frontman Katapultu Oldřich Říha nám poradil, jak má podium vypadat, protože hudební skupiny mají dneska vysoké požadavky. Ty se dokonce řídí platnými normami Evropské unie,“ vysvětluje starosta a zdůrazňuje, že už tento první koncert byl úspěšný po všech stránkách, stejně jako další vystoupení Františka Nedvěda a koncert zpěváka Jardy Hypochondra.

Letošní léto se Modlíkov chystá na koncert skupiny Turbo a vystoupení bratří Nedvědů.