Plochu starého nádraží poblíž městského centra se radnice snaží vykoupit od soukromého vlastníka. Podle územního plánu by se tyto pozemky měly přeměnit v parkoviště. Autobusové nádraží ve městě nyní provozuje společnost ČSAD BUS Chrudim.

Stavba nejmodernějšího autobusového nádraží v kraji skončí během léta. Zázemí v sousední železniční nádražní budově by mělo vzniknout do prosince, kdy začne platit nový jízdní řád. O vybudování informačního centra společného pro oba druhy dopravy, kanceláří a ubytovny pro řidiče autobusů nyní město jedná se společností AŽD. Tato firma si od Českých drah pronajala nádraží na 30 let se slibem, že do jeho přestavby investuje desítky milionů korun.

Náklady na vybudování nového autobusového nádraží se pohybují kolem 80 milionů korun, z nich ale 48 milionů městu přislíbila EU. S prestižní stavbou měli Brodští velké potíže. Okolnosti prvního výběru zhotovitele prověřuje policie. Aby město nepřišlo o dotaci, muselo počátkem minulého roku přerušit stavební práce a výběrové řízení zopakovat. Vítězem se opět stala firma Skanska DS, která si předtím za odstoupení od první smlouvy nechala z městské pokladny vyplatit 3,6 milionu korun.