„Bylo to hrozné, nebylo vidět ani na metr,“ zděšeně popisuje prudký déšť jeden z místních pan Roman. Podle toho, co stačil zatím vidět, sahá voda v některých domech i do výšky deseti centimetrů. „Manželce spadl část štítu ze střechy téměř na hlavu. Jen tak-tak stačila vběhnout dovnitř,“ vylíčil dramatickou situaci.

V celé obci včera nefungovala elektřina, lidé byli vystrašeni a sčítají první škody.

Prudký liják neobešel už tradičně Chotěboř. I když bouře byla opravdu silná, město je na tom zatím dobře a podle posledních informací beze škod. „Pokud vím, tak situace u nás není zatím kritická,“ řekl těsně po bouřce starosta Chotěboře Tomáš Škaryd. „Jeden strom spadl téměř na rodinný dům, ale naštěstí to odnesly jenom okapy,“ shrnul Škaryd.

I když se hasiči na Havlíčkobrodsku potýkali s čerpáním vody jenom minimálně, o to větší starost jim dělali napadané stromy a neprůjezdné silnice. „Stromů, které spadly v důsledku bouřky, bylo na Havlíčkobrodsku nejvíce,“ potvrdila mluvčí HZS kraje Vysočina Denisa Vrbová. „Zcela neprůjezdné byly silnice z Bílku na Chotěboř, Zboží, Česká Bělá i Golčův Jeníkov,“ dodala Vrbová.