Emil Hermann, jenž je odpovědným vedoucím brodské Billy, pro Deník poznamenal, že s podobným případem se dosud naštěstí nesetkali.

Také vyloučil možnost, že by se někdo v Bille dostal k hlavnímu jističi. „Je prakticky nemožné, aby se něco podobného stalo v našem supermarketu. Hlavní jistič, pod kterým jsou všechny chladicí boxy napojeny, je totiž pod zámkem a ještě k tomu za mřížemi,“ vysvětlil. V případě výpadku elektrického proudu navíc nastoupí na řadu agregáty.

V prodejně Pramen v Ledči nad Sázavou mají hlavní jistič taktéž za mřížemi. „Je nemožné, aby se k němu nějaká nepovolaná osoba dostala,“ uvedla zástupkyně vedoucího Jana Markvartová.

„Tento problém jde více méně mimo nás, my jsme pouze pronajímateli prostorů k prodeji masa a uzenin,“ odmítají zodpovědnost v společnosti Zeman s.r.o., která pronajímá prostory v obchodních řetězcích Penny Market.

Světelský případ je stále ještě v šetření policie, do této doby se neobjevily žádné nové informace o tom, jakým směrem se případ bude ubírat.

Dana Čelanská, vedoucí masny ve Světlé, která kvůli nefungujícím chladícím boxům přišla o stovky kilogramů masa, je však spolu s kolegy přesvědčena, že se jedná o mstu bývalé zaměstnankyně. „Už několikrát jsme s ní měli nepříjemnosti,“ uvedla.