Letos začnou práce na vybudování cyklotrasy od firmy Hettich na samotném okraji Žďáru do městské části Radonín.

A jakmile skončí práce na tomto úseku, začne realizace cyklostezky vedoucí pod viaduktem na Hamry nad Sázavou. „Z naší strany je trasa hotova,“ uvedl hamerský starosta Hubert Křesťan. Město Žďár ale musí vyřešit situaci s majiteli soukromých pozemků, přes které má cyklostezka s kvalitním povrchem z drceného štěrku a značením vést.

„Bude to další propojení se Žďárem, kde lidé s kočárky, pěší a cyklisté nebudou obtěžovat projíždějící auta,“ upozornil starosta Křesťan. V plánu investic města Žďáru je také stezka směřující do šest kilometrů vzdáleného Nového Veselí. Ta by měla začínat u tzv. Vortu, nejvyššího místa městyse, a pokračovat přes lesní cesty k rybníku Kameňák. „Cesta už tudy vede, je potřeba ji opravit a dodat značení,“ doplnila Irena Škodová z odboru rozvoje a územního plánování ve Žďáře.

Obyvatelé Nového Veselí tuto trasu dobře znají. „Cesta tam je, bylo by dobré ji vyspravit,“ soudí jeden z místních Tomáš Pohanka. Cyklotrasa vedoucí do Nového Veselí bude na řadě po dokončení stezky do Hamrů.