Evropská unie je přísná, radnice obnoví dětské atrakce za dva a půl milionu korun

Ty jsou velmi přísné, proto se vybavení moderními houpačkami a dalšími atrakcemi vyšplhá na miliony.

„Rozhodli jsme se nejenom vyměnit dětské atrakce na jednotlivých hřištích, ale udělat také jedno centrální na velkém prostranství u Billy,“ nechal se nedávno slyšet místostarosta Libor Honzárek.

Hřiště nedaleko Billy poblíž hradeb by mělo radnici přijít na milion korun. „Už jsme vypsali výběrové řízení na dodavatele mobiliáře,“ prozradil Josef Beneš z odboru rozvoje města Havlíčkův Brod. Vítěz bude známý asi za čtrnáct dní.

Maminky si řekly své

Zajímavostí je, že projekt na obnovení dětských hřišť ve městě a městských částech vznikl ve spolupráci s maminkami, které si jasně řekly své požadavky.

Proto na centrálním hřišti nebudou chybět atrakce pro nejmenší děti jako například houpačky s košíky, malé lavičky se stolečky i kryté pískoviště.

„Jsem rád, že bude v Brodě jedno velké hřiště. Něco podobného tu chybělo, navíc některé atrakce už nebyly moc bezpečné,“ podotkl Martin Plodík, tatínek šestiletého Martina a dvouletého Vítka. Nápad radnice ho potěšil i proto, že nové hřiště bude mít kousek od bytu.

I když obnova a rozšíření hřiště u hradeb se teprve chystá, Josef Beneš přislíbil, že sloužit nejmenším bude ještě letos. V budoucnu se také připravuje rozšíření areálu pro děti v části Na Výšině.

Těšit na nové mobiliáře se budou moci i v ostatních místních částech jako Herlify, Květnov, Horní Papšíkov, Mírovka, Poděbaby a Jilemník. „V těchto dnech už probíhá obnova v Termesivech a Horním Papšíkově,“ doplnil Beneš.