Nejdříve zkrachovalo jednání s AFK Chrudim, potom i s fotbalisty Ždírce. „Vše se změnilo na poslední chvíli. Pokusíme se ještě nějakého soupeře sehnat na úterý,“ vysvětlil brodský kouč Josef Soural.

SOBÍŇOV – CHOTĚBOŘ B 3:5

V sestavě hostů se překvapivě objevil i exligový obránce Michal Lesák, který rezervě Chotěboře hodně pomohl. „V Hradci se nějak nedohodl, tak přišel za námi na trénink a poprosil nás, jestli by si nemohl zahrát. Hned potom v sobotu zamířil na testy do Kazachstánu,“ prozradil trenér Chotěboře B Martin Bílek. I když jeho tým inkasoval gól hned v úvodní minutě, tak zápas nevzdal a ještě do poločasu výsledek otočil. „Po celý zápas jsme byli lepší,“ dodal Bílek.

Góly Chotěboře B: Češík, K. Křivský, Křivohlavý, Lesák, Motl. Poločas: 1:2. Chotěboř B: R. Křivský – Málek, Lesák, Ďoubal (15. Mudruňka), Hospodka – K. Křivský, Vítek, Křivohlavý, Nejedlý (46. Motl) – Haltův, Češík.

DLOUHÁ VES – PŘIBYSLAV B 3:0

Poslední zápas před startem nového ročníku odehrála Dlouhá Ves s béčkem Přibyslavi na hřišti v Keřkově. Zkušenější Dlouhá Ves po celý zápas na svého soupeře tlačila, ale gólově prosadila až ve druhém poločase, kdy se za záda přibyslavského gólmana trefila třikrát.

Góly: 55. R. Janáček, 81. Šimon, 85. Mil. Henzl. Poločas: 0:0. Dlouhá Ves: Rýdl - Mil. Henzl, Krečman, T. Říha, Juvaňák - Lukačina, Kaplan, Šimon, V. Honzl – Sedlák, Mir. Henzl (střídali: R. Janáček, Štáfl, R. Říha, Janáček).

RONOV – GOLČŮV JENÍKOV 2:2

Úvod zápasu se nesl ve znamení vyrovnané partie. Po počátečním oťukávání převzali iniciativu hosté, jenže udeřilo na druhé straně. Ronovští hráči se dostali do brejku a skórovali.

Po vstřeleném gólů měli více ze hry domácí, ale další gól přidali až deset minut po změně stran. Jeníkovští na svého soupeře tlačili, ale opět po chybě se dostali domácí hráči do úniku a vstřelili druhý gól. Hosté nastřelili břevno a tyč, ale do branky se trefili až v 75. minutě. Po snížení začal Jeníkov domácí tlačit, vše vyvrcholilo dvě minuty před koncem penaltou, kterou hosté proměnili.

Góly Golčova Jeníkova: Petr, Šindelář (PK). Poločas: 1:0. Golčův Jeníkov: S. Krajíček (46. Šanda) – Vrdský, Žaloudek, Pohořelický, Fendrych – Tuček, Kubeš (65. Šulc), Hortenský, R. Krajíček – Petr, Šindelář.

KOŽLÍ – KOLÍN B 1:1

Ve vyrovnaném zápase došly v závěru domácím síly, i přesto dokázali s kolínským béčkem uhrát remízu 1:1. „První poločas byli lepší hosté, ve druhém jsme to srovnali. V závěru jsme to už nezvládali fyzicky, ale remízu jsem uhájili,“ hodnotí trenér Kožlí Miloš Březina.

Gól Kožlí: Hrabaň. Poločas: 1:1. Kožlí: Březina – Radoš, Brzoň, Pajer, Hrabaň – M. Blažejovský, Vosyka, Urban, Trpišovský – D. Blažejovský, Dvořak (střídali: Veselý, Adamovský, Vladyka).

LEDEČ – LIPNICE 4:0

Favorizovaná Ledeč měla proti účastníkovi okresního přeboru trvalý tlak. I když vyhrála o čtyři branky, tak několik dalších šancí nedokázala přetavit v gól.

„Hrálo se prakticky na jednu branku. Opět jsme to pojali jako přípravu. I když jsme Lipnici přehráli, tak hrála technicky velice dobře. Nejvíce mě mrzí nevyužité šance,“ hodnotí ledečský lodivod Miloslav Čivrný.

Góly: Milichovský 2, Pajer, Turek. Poločas: 1:0. Ledeč nad Sázavou: Vávra – Šťastný (46. P. Pešek), L. Pešek, T. Geher, Pokorný – Pajer (70. Miláček), Turek, M. Geher (65. Křišta), Příhoda – Milichovský, Janů (46. Mikula).

CHOTĚBOŘ – ŽDÍREC B 3:1

Zápas se známkami klasické přípravy vyhráli domácí fotbalisté. „Týden před ostrým startem soutěží, to byl průměrný zápas. Byla snaha, aby se nikdo nezranil,“ zhodnotil chotěbořský šéf střídačky Petr Kolář.

Góly Chotěboře: Moravec 2, Novotný. Poločas: 1:1. Chotěboř: Vykoukal – Pátek, Pfeffer, Sommerauer, Čapek – Hromádka, Benák, Doležal, Jan Hlaváček – Moravec, Motl (střídali: Andres, Jiří Hlaváček, Novotný).

HABRY – TUPADLY 4:5

I když domácí vedli ještě šest minut před koncem 4:1, tak závěr zápasů absolutně nezvládli. „Vypadalo to, jako kdybychom na hřišti nebyli. Kluci se na to úplně vykašlali,“ rozčiloval se trenér Habrů Jiří Černý.

Góly: Havlas 2, Michal, Culka. Poločas: 2:0. Habry: Vala – Veselý, Martin Janouch, Hájek, Toma – Stránský, Michal, Kudláček, Krajíček – Holík, Havlas (střídali: Michal Janouch, Vavřička, Culka, Příbramský, Korel).

krajský pohár

POHLED - ŽDÍREC 1:4

Góly: 5. Freudenreich - 10. Smejkal, 59. Mareš, 78. Máša, 85. Černý. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Pohled: Beděra - Kunášek, Pospíchal, Bartoš, L. Sobotka (85. J.Sobotka)- Hejkal, Eus, Mach, Siebenbürger - Fišer, Freudenreich. Ždírec: Havlíček - Terer, Sobotka, Kaluža - Šnobl, Mareš, Smejkal, Carda (46. Matějka), Kysilko - Blažek (46. Černý), Máša.

PŘIBYSLAV – SVĚTLÁ 2:2, NA PEN. 2:3

V prvním poločase byla pánem na hřišti Světlá, která to také vyjádřila gólově. Druhý poločas se karta obrátili a za kratší konec tahali právě hosté. „Mrzí mě to hodně, protože jsme ve druhém poločase měli více ze hry a mohli jsme zápas rozhodnout v normální hrací době,“ postěžoval si přibyslavský kouč Vítězslav Machatka.

V penaltách prokázali pevnější nervy hosté. Rozhodující desítku proměnil světelský Šmíd. „Zaslouženě jsme vedli 2:0, ale druhý poločas byl naprosto tragický,“ řekl trenér světelských fotbalistů Jaroslav Žejdlík.

Góly: Křesťan, Svoboda – Valenta, Rezek, rozhodující penalta Šmíd. Poločas: 0:2. Přibyslav: Matějka – Teml, Prašil, Stejskal, Svoboda – L. Vykoukal (60. Pavlík), P. Vykoukal, Křepinský, Kunc – Němec, Křesťan. Světlá nad Sázavou: Janota – Stojan, Šmíd, Čáslavský, Hoke – Rezek, Císař, Frolka (65. Štefáček), Dobrý (60. Vávra) – Valenta (60. Karel), Teplan.

okresní pohár

VEPŘOVÁ – MÍROVKA 2:1

Góly: Doležal (PK), M. Němec – Novák. Poločas: 1:0.

VESELÝ ŽĎÁR – HAVL. BROD B 0:3

Góly: Udržal, Nechvátal, Klofáč. Poločas: 0:1. Veselý Žďár: Šimánek – Pavel, Týbl, Latera (75. Nový), Adam – Dolejší, P. Kubát, J. Kubát, Fišer – Kučírek, M. Kubát.