„Moc se těším, až přesedlám na větší motorku,“ usmívá se Anežka a dodává: „Oproti padesátkám je asi tak dvakrát větší a taky rychlejší, jen je to větší dřina. Už jsem na ní jednou jezdila, nemám strach.“

Na nejbližší závody se ale Anežka chystá ještě s padesátkou. „Pětadvacátého a šestadvacátého srpna jsou závody ve Vysokém Mýtě, budu tam jezdit okruhy,“ prozrazuje. Zatím poslední vavříny si nedávno přivezla z Bechyně.

„Zvítězila jsem v juniorské kategorii na dragsterech,“ řekla bez známky vychloubání. Prostě je to fakt. Anežka také nedávno zamířila do německého Neuss, kde skončila kolem šestého místa.

I přes spoustu závodů si Anežka stíhá užívat prázdniny. „Podnikáme výlety, taky se chystáme s taťkou a s kamarády z týmu na Slovensko - na dovolenou na motorkách,“ vypočítává nadšeně Anežka a dodává: „Na závody jezdíme skoro každý víkend, ale teď v srpnu máme pauzu.“

Kromě zmíněných míst se Anežka podívá také do Německa na závody stopětadvacítek – tentokrát však ne jako závodnice, ale jako divák. „Pojedou tam i závodníci z našeho týmu, tak se na ně chceme podívat,“ říká Anežka.

Co čeká Anežku v novém školním roce kromě větší motorky? „Začnu chodit na aerobik,“ prozrazuje Anežka. Dvanáctileté závodnici byla zřejmě záliba ve sportu dána do vínku.