Představení si přišlo poslechnout na čtyřicet lidí, což na sobotní odpoledne není špatný výsledek.

Nejdříve předvedl svůj program sbor, poté orchestr a na závěrečné tři vokálně-instrumentální skladby spojili síly všichni dohromady. Zde se bohužel trochu projevil nedostatek času na společné zkoušení. Souhra nebyla dokonalá a sbor za orchestrem zanikal. Téměř polovinu programu tvořila díla barokní, zbytek hudba novodobá, například od Zdeňka Goly nebo anglického skladatele Johna Ruttera.

Na hostujícím sboru na první pohled zaujme, že se skládá převážně z mladších dívek, zatímco zástupci mužských hlasů jsou poněkud zkušenější.

„Je to dáno tím, že se v průběhu dvaceti let zpěváci různě obměňovali, a pánů zkrátka vydrželo více. Někteří členové dnes přivádějí i své děti, nejmladší zpěvačce je devět let,“ osvětlil tento stav sbormistr Geoffrey Williams. Dodává, že mezi zpěváky je i vikář kostela sv. Anny Myles Davies. „Ne, příbuzným slavného jazzmana Milese Davise není,“ dodal se smíchem sbormistr.

Dirigentka chotěbořského orchestru Věra Fialová zavzpomínala na počátky spolupráce s liverpoolským sborem:

„Poznala jsme je v roce 1995 na koncertě v Karlových Varech a začala jsem si s dopisovat s panem vikářem Davisem.“ Hned další rok se už konala společná série koncertů.

„Říkají, že k nám jezdí hlavně kvůli mně, ale některé členy podezřívám, že jim jde také dost o české pivo,“ zažertovala dirigentka.