V zoufalé situaci se proto obrátila s prosbou na senátora Petra Pitharta. Senátor před prázdninami inicioval schůzku v bytě paní Mokré i spolu s místostarostou Čeňkem Jůzlem. Zdá se, že v těchto dnech se situace obrací k lepšímu.

„Město má byty v havlíčkobrodské lokalitě Kokořín. Jeden z bytů by po vyřízení určitých formalit mohl být nabídnut k výměně,“ prozradil místostarosta Jůzl s tím, že byt je o velikosti 2+1. Božena Mokrá neměla jednoduchý život. Z Havlíčkova Brodu se s manželem odstěhovala do Mladé Boleslavi.

„Problémy začaly, když mě začal bít,“ vzpomíná na těžké okamžiky paní Mokrá. Násilí vydržela čtyři roky. Pak se vrátila zpět do Brodu. Od bezdomovství jí zachránila havlíčkobrodská charita, kde spolu s dcerami Terezkou a Denisou našla střechu nad hlavou.

„Po dvou letech jsem dostala byt od města, za což jsem nesmírně vděčná. Holky však od té doby vyrostly, potřebovaly bychom trochu soukromí,“ říká. Paní Mokrá chce pro dcery udělat maximum. Pracuje jako uklízečka a aby jim bylo aspoň trochu dobře, uklízí ve více firmách. „Práce se nebojím, holkám chci dát všechno,“ uzavírá.