Pětadvacítce lučických předškoláčků slouží zrekonstruované prostory

„Bylo třeba splnit nejnovější hygienické požadavky. Zvýšil se počet záchodků a řemeslníci nainstalovali pákové baterie,“ sdělil lučický starosta Jaroslav Jelen.

Kresby na stěnách a závěsy jsou vlastnoručním dílem učitelky Věry Šotolové. „Jsem moc ráda, že jsem dostala volnou ruku a mohla školku vyzdobit. S těmi bílými stěnami a chladnou dlažbou dříve působila jako typicky socialistická budova,“ řekla Šotolová.

Proměna školky přišla obec na více než čtvrt milionu korun. Nejnákladnější byly drobné dispoziční úpravy. Vzniklo třeba nové okno prosvětlující schodiště.

Teď dostanou možnost změnit školku k obrazu svému i sami předškoláci. Na stěnách zbylo mnoho místa pro vystavení jejich výtvorů.

Mají domky svých proporcí

Rušno je i na zahradě. Děti si hrají v malých domcích, kde se mohou cítit jako dospělí. „Padl tam určitě i nejeden polibek,“ smějí se učitelky.

„Školka má v současnosti plno, ale kapacita zatím Lučici víceméně stačí. Nějaký převis zájemců tu nemáme. Hodně místních matek zůstává s dětmi doma,“ sdělil starosta Lučice Jelen.

Na pěkném prostředí školky mají zásluhu také sponzoři. Za peníze darované brodskou firmou Agrokop školka letos pořídila přehrávač DVD. Spolumajitel pily v Golčově Jeníkově Roman Šlechta se zase postaral o zmíněné zahradní chaloupky.