Mladí lidé s obtížným startem do života se tu mohou scházet se svými vrstevníky a věnovat se svým koníčkům.

Desítky klubů z celé republiky

A právě proto, aby se tato zařízení, jejich význam a činnost dostaly do povědomí široké veřejnosti, nyní probíhá Týden nízkoprahových klubů.

„Na akci se podílí Česká asociace streetwork a Nadace Vodafone. Hlásí se k ní 51 klubů z 31 měst celé České republiky,“ informovala Šárka Majerová z klubu Zámek v Třebíči.

„Naše organizace připravila na čtvrtek od 10 do 16 hodin Den otevřených dveří v centrech prevence Klub v ulici Leopolda Pokorného a Barák v Mládežnické ulici. Zároveň v nich proběhne výstava prací našich klientů,“ přidala pozvánku vedoucí Majerová.

Několikadenní program připravil klub Vrakbar, sídlící v Jihlavě U Pivovaru. Až do čtvrtka budou probíhat Dny otevřených dveří pro veřejnost a školní kolektivy s promítáním spotů o práci klubů na velkoplošnou obrazovku. Na závěr se uskuteční beseda na téma Skejtpark v Jihlavě, jíž se ve čtvrtek od 18 do 20 hodin zúčastní i zastupitelé města.

Bohatý program nabízí klub Nadosah, sdružující mládež na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem.

„Dnes od 15 do 18 hodin máme Den otevřených dveří, v jehož rámci zhodnotíme dosavadní činnost klubu, seznámíme návštěvníky s nabídkou služeb a proběhne též videoprojekce a beseda s pracovníky centra,“ sdělil vedoucí Robert Knébl.

„Ve čtvrtek od páté hodiny odpolední v místním klubu Milénium zahrají bystřické kapely, které s námi spolupracují – Parantampareil, Ecce Homo feat, Beat-up, Experiment a taky DJ Sumo. Součástí jsou i soutěže a bohatá tombola,“ nastínil čtvrteční večer Knébl.

A ve Žďáru nad Sázavou? Ani tam nezůstanou pozadu. Den otevřených dveří připravil nízkoprahový klub Ponorka v Nádražní ulici na čtvrtek mezi 9. a 17. hodinu. Už dnes ale všechny zve do Batyskafu na náměstí Republiky, kde od osmi do deseti hodin večer koncertem skupiny Trabant oslaví Ponorka deset let své existence.