„Pořádám toto setkání už pátým rokem,“ říká Milan Knob z Klubu psychotroniky a UFO. „Letos se sem sjelo kolem 70 účastníků. V příštím roce už plánujeme tato setkání dvě.“

Mezi přednášejícími se objevili i dva vzácní hosté – publicista Stanislav Motl a cestovatel a publicista Ivan Mackerle. Stanislav Motl s sebou do Chotěboře přivezl dva poutavé dokumenty – Pátrání po pražském Golemovi a Tajemství kounovských řad, které se zabývá spory ohledně 300 metrů dlouhých řad kamenů, které jsou rozptýleny v Kounově, avšak s přesnou geometrií.

Existuje i domněnka, že to mohly být ukazatele pro mimozemské civilizace. Ivan Mackerle, který je známý svými výpravami za záhadami (vydal se například do Skotska, aby rozluštil záhadu lochneské příšery), promítl na setkání dokument ze své výpravy do Austrálie za tajemným vakovlkem.

Posluchačům přiblížil také záhadu ztraceného města v Pacifiku na ostrově Nan Madol, kde se v podzemí města našly obrovské hrobky – Mackerle se domnívá, že osoby, které v nich jsou pohřbeny, musely měřit až tři metry.

Na účastníky však nečekají jenom záhady, ale také meditace a ukázky masáží. Takzvanou metodu míčkování, která se provádí molitanovým míčkem, předvedl Karel Neuvirt. „Tato metoda zlepšuje prokrvení,“ vysvětluje. „Na meditace jsem se těšila nejvíc,“ svěřila se Ilona Červená, která sem přijela poprvé. „Náhodou jsem si o tom přečetla v novinách. Jsem ráda, že jsem přijela. Přednášky jsou velice zajímavé a vládne tu přátelská atmosféra. Díky meditacím se snažím poznat sebe samu.“