„Celkem by mělo na veletrh dorazit více než 180 vystavovatelů, bohužel Ostrov není nafukovací, takže už teď mám šest vystavovatelů na čekací listině. Dorazí samozřejmě tradiční nakladatelé, letos přibude literatura faktu a dětské literatury, “ říká Markéta Hejkalová, ředitelka Podzimního knižního veletrhu.

Důležitou složkou veletrhu jsou také besedy se spisovateli. Ani letos nebude o literární hvězdy nouze. V rámci tematického bloku Maďarsko, země blízká a vzdálená by měli přijet dva zahraniční spisovatelé, Pál Závada, jehož kniha Jadvižin polštář vyšla česky v nakladatelství Argo, a Szilárd Borbély básník a autor sbírky Pompa funebris.

Kromě toho si speciální program připravil také PEN klub, který je partnerem doprovodného programu. „Návštěvníci budou mít možnost setkat se se spisovateli, například tři vylosovaní vyhrají večeři se třemi spisovateli, Irenou Obermanovou, Ivanem Klímou a Jiřím Dědečkem.

PEN klub pak bude mít dva pořady Káva s PEN klubem a v sobotu ráno Snídaně s PEN klubem,“ vyjmenovává zajímavosti Hejkalová.

Právě to, že na Podzimní knižní veletrh jezdí takové množství spisovatelů, z něj dělá výjimečnou akci. Podle Hejkalové je pak veletrh výjimečný i tím, že sem jezdí velké množství začínajících nakladatelů.