Jakub nezaváhal a s klukovskou upřímností napsal: Koupil bych si Ferrari nebo Porsche, pak bych zrušil ministry a jejich platy bych dal lidem.

Vtipná a zároveň originální odpověď dostala celou redakční porotu, proto se Jakub stal zaslouženým vítězem. I když při předávání rodinné vstupenky do Vodního ráje v Jihlavě přiznal, že mu s odpovědí pomáhal starší brácha. „Ale stejně si myslím, že ministři mají moc velké platy,“ zdůraznil Jakub. „Kdybych mohl, tak bych ty peníze ještě dal na opravu děravých silnic,“ rozvíjí dál své myšlenky.

Redakce pro Jakuba připravila nejenom několik zajímavých dárků, ale také vzrušující focení a projížďku na motorce a ve sporťáku. Shodou okolností mají Řezníčkovi motorku i doma. „Je to Jawa 550. Teď jsme si půjčili ještě Stellu,“ prozradil tatínek Bohuslav. Jedním dechem však Jakub dodává, že maminka moc ráda nevidí, když jezdí. „Ale táta mi to většinou dovolí,“ svěřuje se s úsměvem klučina, který se do školy nejvíc těší na přírodovědu.

Dva kluci v rodině, to je vítaná pomoc, ale někdy i hádky. Jak si Jakub rozumí se starším bráchou?

„Máme rozdělené, co kdo udělá,“ tvrdí. „Ale když není doma táta s mámou, tak se občas serveme,“ směje se nej školák. Jako svého nejbližšího člověka, kamaráda, na kterého se může spolehnout, označil tátu. „Podnikáme spolu různé věci, o některých mamka ani neví,“ dodává s dětskou nevinností Jakub.