Výsledky jsou rozhodně vidět, břečťan je ostříhaný, náhrobky prokoukly a náletové trávy a křoviny vysečou za symbolickou cenu zahradníci, kteří se starají v Chotěboři o údržbu městské zeleně.

Tohle všechno má na svědomí bývalý učitel chotěbořské VOŠ a OA Petr Adam, který nyní pracuje jako vedoucí odboru regionálního rozvoje a památkové péče. „Nikoho jsem nenutil, a přesto tihle osmnáctiletí studenti přišli. Z hotové práce mám dobrý pocit,“ řekl Petr Adam.

Letos si město připomene 65. výročí posledního transportu židů do koncentračních táborů a při té příležitosti zadalo vytvořit železnou židovskou hvězdu, kterou někdo ukradl z pomníku v parku.

A ještě jedna zajímavá událost spojená s holocaustem se ve městě příští týden uskuteční. V úterý od 19.30 bude v kině promítán německý film Ďáblova dílna, který byl natočen podle stejnojmenné knihy Adolfa Burgera. Osoba Burgera tu není neznámá, už dvakrát zde přednášel pro studenty i veřejnost o tom, jak pro nacisty v koncentráku padělal miliony liber.