„Stalo se to prý kolem třetí hodiny ráno. V půl páté u nás zvonili policisté, aby nám celou věc oznámili,“ sdělil syn majitele obchodu s cyklistickými a rybářskými potřebami David Krondráf. Rozsypané sklo a vyvalené dveře Když majitelé k prodejně dorazili, nevěřili vlastním očím. „Všude bylo rozsypané sklo, dveře byly vyvalené a ležely na chodníku. Všude byl hrozný nepořádek. Trvalo nám pěkně dlouho, než jsme to všechno uklidili,“ vzpomínal na krušné chvíle David Krondráf.

Majitel vykradeného obchodu Radek Krondráf.

Podle jeho slov přijeli zloději na místo krádeže nákladním vozem. „Museli mít nějaký háky, kterými rozbili sklo dveří a otvorem pak přivázli bankomat k vozu. Pak už jen nejspíš stačilo šlápnout na plyn a bankomat byl pryč,“ zauvažoval.

Po zlodějích zůstal v obchodě jen spodek bankomatu. „A taky cedule s nápisem GE Money bank,“ ukázal na hromadu plechů David Krondráf. Majitelům obchodu, kterým lapkové doslova provalili bankomatem dveře, způsobily desetitisícovou škodu. „Všechna skla jsou pryč. Zůstaly pouze ty vrchní. Ještě nemáme přesně vyčísleno, na kolik nás přijde oprava. Ale předběžnou škodu máme stanovenou na šedesát tisíc korun,“ uvedl.

Mluvčí společnosti GE Money Bank Eva Chaloupková se k celé věci odmítla vyjádřit. „Můžu pouze potvrdit, že ke krádeži bankomatu v Bystřici nad Pernštejnem opravdu došlo. Vzhledem k tomu, že se případem zabývá policie, nebudeme poskytovat žádné informace,“ sdělila.

Policisté jsou zatím na začátku vyšetřování. „Jsme opravdu teprve na začátku. Včera ráno jsme vyslechli svědky události a prozkoumali místo činu,“ informoval kriminalista ze Žďáru nad Sázavou Karel Marek.

Zloději se srazili s policejní hlídkou V loňském roce se na Vysočině stalo několik případů, kdy zloději zaútočili různými způsoby na bankomaty. Například loni v březnu ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku si odvezli celý bankomat.

Policie pachatele, kteří tehdy uprchli v terénním bílém autě, zatím nedopadla. Kuriózní případ se loni v září stal v Počátkách na Pelhřimovsku. Tehdy zloději ukradli bankomat České spořitelny.

Naložili ho na přívěsný vozík za terénní bílé auto a při ujíždění se v jedné zatáčce srazili s projíždějící policejní hlídkou. Bankomat, v němž byly asi tři miliony korun jim spadl na silnici a poškodil policejní auto, které bylo nepojízdné. Lupiči díky tomu stačili zmizet neznámo kam.