„V otázce převodu kasáren v Bílku musíme zvažovat všechna pro i proti a rozhodovat velmi zodpovědně,“ zdůrazňuje starosta Tomáš Škaryd. Nedávno radní a zastupitelé provedli v areálu kasáren kontrolu a byli nemile překvapeni. Podrobnější rozbory odkrývají stále závažnější problémy.

„Rozvody vody a kanalizace jsou nefunkční. Vodovodní řad bychom museli vybudovat úplně nový. Investice by šly do milionů korun a je pravda, že město na podobné výdaje v rozpočtu moc peněz nemá,“ konstatuje starosta.

Další problém je v komplikovaných vlastnických vztazích. Objekty sice patří armádě, ale pozemky Lesům České republiky. Podle starosty Škaryda to radnici komplikuje využití areálu i pro možné podnikatelské záměry.

„Objevili se už dva podnikatelé, kteří disponují i zahraničním kapitálem a měli o kasárny v Bílku zájem. Jenže možné průtahy v jednání s armádou a Lesy ČR každého uchazeče spolehlivě odradí,“ povzdychl si starosta. Proto je podle jeho názoru možné, že areál bíleckých kasáren čeká přirozený zánik. Opuštěné objekty se totiž časem bez potřebné údržby pomalu rozpadnou.