Zatímco manželé Čermákovi z Přibyslavic by si holčičky vyměnili co nejdříve, Jaroslava Trojanová z Jabloňova o tom nechce ani slyšet. Deníku to včera řekl mluvčí páru z Jabloňova Milan Smejkal.

„Jarka je stále citově velmi vázána na Nikolku, tedy biologickou dceru Čermákových,“ konstatoval Smejkal.

V péči o holčičky se budou i nadále oba páry střídat. Podle Smejkala lépe snášejí celou situaci Čermákovi. Důkazem je také to, že obě holčičky spaly o uplynulém víkendu u Brožů v Jabloňově.

„Bylo to ze soboty na neděli a pak i na pondělí. Nemyslím si ale, že by to v tuto chvíli mohlo jít i obráceně. Jarka to nechce,“ uvedl.

Smejkal upozorňuje na to, že Čermákovým může dojít trpělivost a budou chtít své pravé dítě zpět třeba okamžitě. „To by pak byla tragédie a její důsledky nelze ani domyslet,“ obává se Smejkal.

Dnes by měla rada kraje rozhodnout o formě či finanční výši daru pro obě rodiny. Zatím není ani jasné, kam pojedou na společnou dovolenou. Kraj jim zaslal nabídky, ale zatím od nich nedostal odpověď.

Hejtman Miloš Vystrčil předpokládá, že se v úterý rada kraje vyjádří i k případnému odvolání ředitele Nemocnice Třebíč Petra Mayera.