Radnice odkoupila pozemek pod starým autobusovým nádražím

Už od 9. prosince by mohl prostor současného autobusového nádraží sloužit jako záchytné parkoviště pro přibližně 50 až 60 vozů. Zatím rekonstrukci parkoviště město zadá v bude plocha bez úpravy, studie na příštím roce. Možnost podílet se na ní dostanou studenti střední průmyslové školy stavební.

„Pocházím z Brodu, proto jsem si vždycky místo na parkování našel. Umím si ale představit, že řidiči, kteří to tady neznají, mají problém,“ řekl Milan Novotný z Havlíčkova Brodu. „Kromě toho, kdybych měl možnost, tak bych rozhodně auta do historického centra nevpustil. Je jenom dobře, že se radnice rozhodla místě starého nádraží,“ myslí si. udělat parkoviště na

Tisíc za metr

O městě je problém, je přesvědčená i řidička tom, že odstavit auto ve Helena. „Dřív se mi několikrát stalo, že jsem na náměstí marně kroužila a snažila se najít volné místo. A odstavit auto u supermarketů? Na to jsem příliš líná,“ podotkla se smíchem.

V současnosti parkuje většinou u Ostrova. „Povrch parkoviště je sice příšerný, ale do centra je to tři minuty,“ dodala Helena, která do Havlíčkova Brodu dojíždí 20 kilometrů autem či autobusem.

Havlíčkobrodská radnice odkoupila pozemek od Bus Chrudim za cenu tisíc korun za metr čtvereční. „Majitel měl nejdřív představu o dvou tisících, nakonec jsme se však dohodli,“ vysvětlil místostarosta Čeněk Jůzl. Celková rozloha zmíněné plochy je 4000 metrů čtverečních.

Zatím budou auta provizorně parkovat mezi autobusovými ostrůvky. Ty by však časem zmizely.

Radnice si uvědomuje, že parkování je pro město problém. Už loni uvedla do provozu parkoviště u KD Ostrov, letos nabídla možnost odstavit vozidlo v Nádražní ulici.

Do budoucna připravuje dvoupodlažní přibližně čtyřiceti parkovacími místy na každém parkovací dům s podlaží. Bude situovaný u křižovatky ulic Beckovského a Husovy.