Jedná se o praktické využití všech zkušeností seniorů s péčí o školní zahrady, které během své dlouholeté praxe nasbírali a nyní by je mohli předat mladším kolegům v oboru.

„Oslovili jsme nejen bývalé učitele, ale také zahrádkáře, sadaře, včelaře, kteří by mohli mladým učitelům a dětem předat svoje zkušenosti,“ vysvětlila Iveta Vorlíčková, která projekt zajišťuje.

K realizaci nevšedního propojení generací pořadatele přivedla zkušenost, že na pedagogických fakultách se už pěstitelské práce nevyučují a mladí nastupující učitelé se školními zahradami moc praktických zkušeností nemají. Součástí akce je také vybudování ukázkové školní zahrady, která by sloužila učitelům i dětem k praktické výuce.

„Naše myšlenka je zbudovat generační zahradu, kde by se setkávaly různé věkové kategorie a ti mladší si nechali poradit od starších,“ prozradila záměry Vorlíčková. Podle ní už v dnešní době k tak hromadnému rušení zahrad naštěstí nedochází.

K první poradě se senioři sjedou již koncem listopadu a seznámí se s podrobnostmi projektu.

Na dalších setkáních se budou věnovat jednotlivým tématům, která se školními zahradami souvisejí. Připravovaný cyklus seminářů pro mladší kolegy je nachystán ke startu od roku 2009.