„I když už proběhlo jedno zastupitelstvo, zatím se nic nerozhodlo,“ informoval starosta Okrouhličky Luboš Strašil, pod kterou osada spadá.

„V pondělí však bude další zasedání, tentokrát v trochu pozměněné sestavě. Do zastupitelstva se totiž dostal i člověk bydlící přímo na Skřivánku,“ řekl starosta.

Právě ten dostal za úkol obejít lidi bydlící v osadě a zaznamenat jejich názory, případně návrhy na řešení. Obecní úřad má zatím tři varianty, z nichž nejlevnější by vyšla na zhruba 500 tisíc korun. „Nový člen zastupitelstva však dosavadní studii ještě vylepšil, tak uvidíme, jak to na pondělním zasedání dopadne,“ dodal starosta Strašil s tím, že na jednání budou mít přístup i občané.

Nebezpečná trasa

„Lidé bydlící na Skřivánku tak dostanou příležitost říct si ke stavbě chodníku své. To pak ale ještě může být bouřlivá debata,“ podotkl Strašil.

Chybějící chodník na hlavní silnici směrem na Jihlavu trápí lidi už léta. Josef Skála i s dalšími obyvateli sepsal petici a adresoval ji starostovi Strašilovi. Skála totiž bydlí poblíž zastávky a každý den má možnost vidět lidi, kteří chtě nechtě musí domů krajnicí.

Petice, ale i medializace případu v Deníku pak spustila jednání v zastupitelstvu Okrouhličky.