Takový je plán nové akciovky Villapark Čechovka, jejímž jediným akcionářem je Ross Holding. Té také areál patří, před dvěma lety ho za pět milionů koupila od města.

Zhruba týden už je v prodeji nawww.villaparkcechovka.cz 112 bytů, které v osmi moderních domech vzniknou. „Ještě jsme žádný neprodali, ale několik už jich je zamluvených,“ prozradil generální ředitel Ross Holding Roman Stryk. Hotový je projekt, stavět by se mělo začít už během zimy, na podzim roku 2008 se mají stěhovat první majitelé.

Terasy a lodžie

V areálu kasáren se má vyloupnout moderní chráněná lokalita pro bydlení. Návrhy bytů o ploše od 42 do 120 metrů čtverečních počítají s řadou zajímavostí. Nejen že budou vybaveny moderními informačními či zabezpečovacími technologiemi, ale společným znakem je především velké množství teras a lodžií. V nabídce je dokonce byt o sto metrech s dvojnásobně velkou plochou teras.

Generální ředitel společnosti Roman Stryk nepopírá, že nepůjde o levné bydlení: „Byty jsou určeny ke stabilnímu bydlení. Koupí si je lidé, kteří chtějí kvalitně bydlet v dobré lokalitě.“

Označení byty pro snoby se však brání. „Nebudeme používat drahé luxusní materiály, spíše moderní, přírodní a především kvalitní s důrazem na detail,“ dodal.

Autorem architektonického řešení je humpolecký architekt Luděk Rýzner. „Ač domy vypadají velmi podobně, nenajdete v areálu dva téměř identické byty, což způsobují domy s různě řešenými lodžiemi,“ vysvětlil.

Akciovka pro prodej zvolila zvláštní způsob, kdy nabízí jednotlivé byty buď jako „holobyty“ bez příček, standard, standart vysoké kvality s moderními materiály a řešením, a nebo jako standard VIP.

„Domníváme se, že tyto byty budou prodejné. Jsme si vědomi, že neprodáme všechny hned, ale nejsme z těch, kteří potřebují rychle vydělat. Můžeme si počkat na kvalitní zákazníky. Chceme přilákat do Brodu investory a lidi, kteří si byt koupí jako investici,“ vysvětlil ještě Roman Stryk. Metr v jednotlivých bytech přijde na 19 až 25 tisíc korun.

Kongresové centrum

Kasárna mají dnes už průmyslovou část, kde vyrůstá druhá skladová hala. V největší budově funguje ubytovna, postupně by se měla změnit na hotel. Další budova má být propojena s Klubem Čechovka, čímž by vzniklo kongresové centrum.

Zatím společnost investovala do areálu 40 milionů, kromě čtvrt miliardy za byty chce vložit ještě 140 milionů do hotelu a kongresového centra. Vyrůst by měly do roku 2010.