Lukrativní městský pozemek koupila skoro před rokem havlíčkobrodská společnost NIMIRU, s tím, že najde obchodní řetězec, který bude mít zájem otevřít ve Ždírci supermarket. Čas utíká, ale obchodní dům pořád nestojí. Zástupce NIMIRU slibuje, že navázal kontakty s obchodním řetězcem NORMA, nicméně město chce podle smlouvy pozemek zpět.

Výstavba obchodního domu byla i jedním z hlavních bodů jednání posledního 7. zastupitelstva, kde z řad zastupitelů i přítomných návštěvníků zaznívaly hlasy pro i proti.

Zastupitelé nakonec vzali na vědomí žádost společnosti NIMIRU o prodloužení termínu stavby obchodního centra ve Ždírci s tím, že starosta zajistí právní rozbor kupní smlouvy mezi městem a společností NIMIRU.

Tento rozbor zhodnotí zastupitelstvo na dalším, v pořadí osmém jednání. Kauzou výstavby supermarketu ve městě se zabýval i havlíčkobrodský Deník na své propagační akci.

Tehdy zástupce NIMIRU Petr Ošlejšek před novináři slíbil, že obchodní dům ve Ždírci bude. Jak se ukazuje, je to skutečně běh na dlouhou trať, ale radnice ho už nijak komentovat nechce. Hovořit budou podle starosty jen zápisy z jednání.