Vyšívačská technika, jejíž název se odvozuje od příjmení slavného kardinála z Dumasových Tří mušketýrů, spočívá v obšívání předem vystříhaných otvorů v bílé látce bílou bavlnkou nebo hedvábím. Spojení barev bílá na bílé pak vypadá velmi noblesně, skoro jako krajka, ale je to práce náročná pro oči i šikovnost vyšívačky.

Pro pětaosmdesátiletou Annu Pechovou není vyšívání žádný problém.

„Život jsem nikdy lehký neměla, hodně jsem pracovala, vychovávala děti,“ říká zručná vyšívačka, které pochvala od prezidentovy manželky určitě do hlavy nestoupla.

Její spoluobyvatelé v domově ji znají spíš jako tichou, nenápadnou paní, která moc dobře peče, je šikovná na ruční práce a málokdo ji viděl sedět jen tak bez vyšívací jehly nebo pletacích jehlic. Za dobu svého pobytu v domově vyšila několik desítek ubrusů a deček.

„Anna Pechová patří k lidem, kteří si zaslouží obdiv. Přestože mají už svoje léta a zdravotní potíže, nenaříkají, nestěžují si, ale snaží se být optimističtí a prospěšní druhým,“ chválí obyvatelku Bohuslava Havlíčková ze Sociálních služeb města Havlíčkův Brod.

Za svoji píli a šikovnost se Anna Pechová dočkala alespoň malé odměny. Vedení pečovatelského domova z jejích ručních prací uspořádalo v přízemí budovy malou výstavu.