Výtěžek z akce půjde na dobročinné účely. Břišním tanečnicím premiéra vyšla

„Určitě se trochu bavím, ale jsem tu hlavně proto, abych pomohla s organizací,“ říká křehká blondýnka Michaela Lukšandrová, která zároveň působí i jako dobrovolnice v Azylovém domě v Havlíčkově Brodě. Studuje Střední zdravotnickou školu a o své budoucnosti je víceméně přesvědčena. „Chtěla bych studovat psychologii,“ prozrazuje.

Na to, že chce nezištně pomáhat druhým, přišla ve třetí třídě. „Dostali jsme k nám spolužáka vozíčkáře,“ vzpomíná. „Zjistila jsem, že ještě pořád tady fungují předsudky a lidi se k handicapovaným obracejí zády. A přitom jsou to často velmi šikovní lidé.“

Dobrovolnice. Michaela Lukšandrová (druhá zleva) přišla na ples hlavně pomáhat. V její činnosti ji podporují i její přátelé.
Deník/Štěpánka Saadouni

Vyberou několik tisíc

Ples lidí dobré vůle má několikaletou tradici. Letos se konal po šestnácté. Po každé organizátoři věnují výtěžek na charitativní účely, ze sobotní akce peníze poputují pro týrané a sociálně znevýhodněné děti.

„Lidé, kteří k nám chodí na ples, vědí, že výtěžek půjde na dobročinné účely,“ je přesvědčená Zdeňka Králová, vedoucí charity domova pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě. Myšlenka zorganizovat ples, kde by se lidé nejenom bavili, ale i přispěli na dobrou věc, vznikla v období zrodu charity.

Exotika v Brodě

Částka, která se každý rok vybere, je jiná, ale většinou se pohybuje řádově v několika tisících.

Mámlásky, to jsou tři půvabné dámy, Jana Krumpová, Hana Linhartová a Soňa Fejtová, které se věnují exotickému břišnímu tanci. Vystoupení na Plese lidí dobré vůle bylo jejich premiérové.

„Jsme rády, že to dopadlo dobře. Na nácvik programu jsme moc času neměly. Trénovaly jsme asi dva měsíce,“ vydechly si v šatně unavené, ale usměvavé.

„Trošku mi klouzala podlaha, ale jinak dobrý,“ přiznává Jana.

Všichni, kteří se přišli v sobotu bavit, mohli na dobrou věc přispět prostřednictvím koupi tombolového lístku.