Ulice 5. května je ostudou Chotěboře, radnice plánuje velké opravy

„Celkové příjmy města pro rok 2008 činí 150 milionů korun. Díky novému přerozdělení daní, které začne platit, se příjmy v porovnání s minulými lety zvýší o celých 10 milionů korun,“ konstatoval s potěšením starosta Tomáš Škaryd.

Pro příští rok plánuje Chotěboř investovat především do rozvoje města. Tou největší akcí bude příprava obnovení provozu městské hromadné dopravy.

Větší průmyslová zóna

„Finančně náročná bude hlavně výstavba dvou autobusových terminálů a vybudování celé trasy MHD. To se městu nepodaří zaplatit jen z vlastních prostředků. Budeme žádat o dotace z Evropské unie. V rozpočtu jsme ale vyčlenili sedm milionů korun na zahájení přípravných prací,“ upřesnil starosta.

Součástí této přípravy bude v novém roce již dlouho plánovaná rekonstrukce ulice 5. května od vlakového nádraží do centra. Její stav je už dlouho terčem kritiky chodců i řidičů. V ulici chybí kanalizace, za dešťů se tvoří hluboké louže, chybí obrubníky a chodníky se rozpadají.

„Plánujeme i další rozšíření chotěbořské průmyslové zóny směrem na Bílek, kde je zatím les. Ten bude třeba vykácet a připravit další pozemky pro zájemce,“ doplnil starosta.

Ve stávající průmyslové zóně mají už všechny pozemky majitele. Jedna zahraniční firma se tam rozhodla postavit i pivovar. Dokonce jedná s městem o možnosti přikoupit další pozemek, kde by byla restaurace.

Město v příštím roce plánuje i některé investice do místních částí, kterých má v současné době osm. Tamní obyvatelé podle starosty nejčastěji žádají nové komunikace a chodníky. V neposlední řadě má Chotěboř v těchto obcích a osadách svoje nemovitosti, které musí pravidelně udržovat.