„Chtěli jsme, aby elektrárny u nás stavěla česká firma,“ zdůraznil starosta Miroslav Štědrý.

Modlíkov byla jedna z mála obcí v regionu, která na téma větrné elektrárny za humny ano nebo ne, nepořádala referendum. Jak vysvětlil starosta, bylo oznámení o plánu stavět větrné elektrárny dáno občanům Modlíkova na vědomí podle zákona. Ve stanovené lhůtě nepřišly žádné námitky, proto zastupitelé pro elektrárny ruku souhlasně zvedli.

ČEZ by měl se stavbou začít tak do dvou let, než vyřídí všechny potřebné náležitosti a získá nutná povolení.

„Pro obec je to vítaná šance, jak vylepšit svůj rozpočet. Modlíkov by měl z elektráren velmi slušný roční příjem,“ vysvětlil starosta Štědrý hlavní důvod, proč stavbu podporuje, byť se k ní v poslední době staví odtažitě i kraj Vysočina.

Nelíbí se mu, že na jedné straně stát zdůrazňuje ekologické chování a na druhé straně nechce podpořit stavbu tak ekologickou, jako jsou větrné elektrárny.

„Viděl jsem spousty elektráren v zahraničí. Je to běžná součást krajiny, nikdo si na ně nestěžuje, nebezpečné nejsou. U nás se ale chováme stylem ode zdi ke zdi,“ nešetřil kritikou starosta.

„Nejdřív se větrné elektrárny propagují, teď zase slyšíme ze všech stran opak. Malé obce nemají peníze, přitom je zoufale potřebují. Když je žádají ze statní pokladny, nedostanou nic. Když mají aspoň nějakou šanci k penězům přijít samy, tak je jim to vzápětí rozmlouváno,“ dodal.