„Vlekařské zkoušky se musejí obnovovat každý rok. Zájemci za sebou v tuto chvíli mají i písemné testy. Jestli všichni prošli? Věřím, že ano,“ poznamenal s úsměvěm správce lyžařského areálu Zdeněk Novotný. Pokračoval popisem celého zařízení. „Pokud vítr nebo neukázněný lyžař vyjíždějící ze stopy shodí lano, motor se sám zastaví,“ vysvětlil Novotný.

Na schůzce členů sdružení Lyžař na samém vrcholu kopce představil jejich předseda Aleš Kadlec plány na další rok. Patří mezi ně žádost o krajský i městský grant na sněhové dělo, posílení elektrického přívodu, prodloužení vleku nebo uspořádání lyžařského závodu.

„Všechno ale závisí na tom, jak nám budou přát tam nahoře,“ zvedl předseda oči k nebi. Minulou zimu totiž kvůli nedostatku sněhu bylo možné lyžovat jen necelé tři dny, a tak se sdružení nashromáždily značné dluhy.

„Odpovím parafrází na slova českého vojevůdce: Nepřátel se nelekejme, na množství dluhů nehleďte,“ povzbudil Kadlec všechny přítomné. Vítanou finanční injekcí by pro lyžaře měla být také zhruba stopadesátitisícová náhrada od pojišťovny za nedávno ukradený dětský vlek.