Právě jeho minela srazila Rebely proti brněnské Kometě do kolen. Jebavý totiž nahrál Petru Lipinovi a ten dostal hosty do vedení 4:3. Domácí se už poté nezmohli na odpor a ještě dvakrát inkasovali.

„Nesehráli jsme špatné utkání, pak přišel ten závěr…,“ krčil rameny Jebavý. „Individuální chyba rozhodla,“ dodal mladý bek.

Havlíčkobrodští hokejisté hráli s favoritem vyrovnanou partii. „Soustředili jsme se na obranu, chtěli jsme uhrát bod. Až do té 56. minuty se nám to dařilo,“ přiblížil Jebavý.

„Po zápase jsem mu to vytknul, musí si to uvědomit a v životě už to nesmí zopakovat. Za Brod to udělal poprvé a já doufám, že naposledy,“ pověděl brodský trenér Petr Novák.

První branka v sezoně

Skóre sobotního duelu otevřel střelou od modré brodský obránce Aleš Jelínek, který se v sezoně trefil vůbec poprvé.

„Jsem rád, že jsem dal gól, ale ten závěr nám vůbec nevyšel. Škoda, že jsme neudělali alespoň bod,“ řekl jednadvacetiletý brodský bek.

Výsledek vypadá na první pohled jednoznačně, ale Rebelové byli Kometě vyrovnaným soupeřem. „Je to krutý, udělali jsme jednu chybu, která rozhodla,“ smutnil Aleš Jelínek.

Trefa v oslabení

Havlíčkův Brod se proti Brnu prosazoval výhradně jen při nestandardním počtu hráčů na ledě. Využil dvě přesilové hry a jednou se dokonce trefil v oslabení.

„Míra Holec perfektně vystihl nahrávku, já jsem se potom snažil natlačit před branku. Míra mi to perfektně nahrál a já jsem už jen prakticky nastavil hokejku,“ popsal gólový okamžik střelec brodské branky v oslabení Petr Jelínek.

Po brance na 3:2 ovšem vzápětí Rebelové inkasovali. „Byl to dobrý zápas, všichni makali na plno. Bohužel jsme udělali pár chyb a Brno je tolik zkušený tým, aby je potrestalo. Výsledek vůbec neodpovídá tomu, jak zápas vypadal,“ dodal na závěr brodský forvard.