„Kurz zahájíme začátkem nového roku, kapacita je asi dvacet míst,“ informovala za krajské středisko ČSŽ Marie Bohuslavová. Program bude opět zaměřený na pomoc nezaměstnaným ženám, které se chtějí vrátit do práce.

Kurz trvá tři měsíce, vždy dva dny v týdnu po čtyřech hodinách. Součástí je i kurz výpočetní techniky, na který získalo středisko akreditaci ministerstva školství.

Poradensko informační centrum, které kurzy pořádá, otevřel ČSŽ v republice jako první v rámci projektu Equal, který spolufinancuje Evropský sociální fond a státní rozpočet ČR.

„I v novém roce bude opět v provozu sociálně právní, psychologická a pedagogická poradna. Ale ještě do konce roku by se měli zájemci informovat například o dávkách státní sociální podpory. Sociální dávky totiž nedostanou automaticky, ale je třeba o ně žádat. Zájemci mohou přijít kdykoliv v době, kdy je středisko ČSŽ otevřeno. Veškerá tato pomoc je zdarma,“ připomíná Bohuslavová.

Dveře poradenského centra ČSŽ však nejsou otevřeny jen ženám. „Přijít může každý, náš svaz nikoho nediskriminuje,“ zdůrazňuje.

Model havlíčkobrodského poradenského centra se natolik osvědčil, že ČSŽ chce po jeho vzoru otevřít ještě několik dalších center v dalších městech republiky.

Krajské středisko ČSŽ Havlíčkův Brod chce nabízet ženám kromě vzdělávacích projektů i náplň volného času. Otevřel například klub pod názvem „Už nejsem sama doma“. Pro podrobnější informace o termínech jednotlivých aktivit si už zájemci mohou otevřít nové webové stránky www.renesance.cz.