Jejich bývalý zaměstnavatel pro ně každý rok před Vánocemi pořádá setkání v Kulturním domě Ostrov. To letošní se konalo ve čtvrtek.

Přišlo přes pět stovek lidí

„Ve firmě jsem osmatřicet let, ale nepamatuji si, kdy tradice setkání začala. Přes třicet let to bude určitě,“ prozradil člen představenstva Jaromír Novák.

Dřív se tu scházelo až sedm set bývalých pracovníků, dnes už jejich řady prořídly. Přesto jich tady včera dopoledne juchalo přes pět set.

„Od firmy dostanou vždycky balíček, kde je třeba káva a ovoce. Tady na místě mají občerstvení, párek, zákusek. Je pro ně připraven i program s módní přehlídkou a pak jim hraje kapela,“ dodal.

Menšina pracovníků a stovky pracovnic se od vedení společnosti dozví, jaké jsou novinky. Při přehlídce také vidí, co se ve firmě vyrábí nového. Podle ohlasů Nováka jsou důchodci rádi, že firma setkání pořádá. Mají tak jedinečnou šanci se sejít, probrat novinky, zavzpomínat.

„Chodím sem pravidelně každý rok a líbí se mi tu. Dozvím se zprávy, jak to teď v Pleasu chodí a navíc vidím módní přehlídku. Jsem ráda, že se sejdu s bývalými kolegyněmi,“ nechala se slyšet Alena Kubátová, která v Pleasu pracovala pětatřicet let jako laborantka.

Po dvanácté hodině se začne sál pomalu vyprazdňovat. Bývalé pracovnice už společně probraly, co je nového, řekly si, kolik mají aktuálně vnoučat, a s poledními autobusy se rozjíždí domů. „Zase za rok,“ řekly si většinou na rozloučenou. Jenže příští rok jich bude bohužel zase o něco méně.