Mladá, nadějná herečka je studentkou maturitního ročníku Pražské konzervatoře z herecké třídy Jany Preisové a Jaroslava Satoranského. Hraje v pražském Činoherním klubu.

Role princezny není pro Mariku ovšem nic nového, hraje ji už potřetí – poprvé měla pohádka s její princeznovskou postavou premiéru na Štědrý den roku 2005 v komedii Boháč a chudák, o rok později běžela na Boží hod pohádka O Šípkové Růžence, obě přitom natočil Zdeněk Zelenka.

V té letošní pohádce uvidíme Mariku Šoposkou vedle sedmdesátileté čarodějnice, kterou hraje Ivana Chýlková, královský pár tvoří Jana Paulová a Svatopluk Skopal. Prince hraje Filip Tomsa.

A oč v pohádce plné kouzel a čar jde? O princeznu Mařinku a mládenci Černoočkovi. Jejich láska je trnem jeho babičce, čarodějnici, která chce, aby se Černoočko raději věnoval čarodějnictví. Když přijede na námluvy za Mařinkou princ Hubert, vzbudí v Černoočkovi žárlivost.

Ten se ale promění v ptáka, aby se podíval, co se na zámku děje. Mařinku podezříval neprávem, ale zpět v člověka se proměnit nedokáže…